Управління соціального захисту Глухівської міської ради
Головна » Статті » Законодавча база » Сектор контролю за правильністю призначення і виплати пенсій та взаємодії з соціальними фондами, гро

Оформлення пенсії: крок за кроком
Куди громадянам потрібно звертатися щодо призначення пенсії?
• Звернутися щодо призначення пенсії можна в будь-який час після виникнення права на пенсію, але не раніше, ніж за місяць до досягнення пенсійного віку. Якщо ви працюєте, то не пізніше як за місяць до дня , коли ви досягнете пенсійного віку, посадова особа підприємства, установи, організації (далі – посадова особа), де ви працюєте, на яку покладено обов’язок оформлення документів на призначення пенсій працівникам, зобов’язана письмово повідомити вас про виникнення права на пенсію за віком, у тому числі і на пільгових умовах.
• У 10-денний термін із дня одержання від вас заяви про призначення пенсії ця посадова особа готує всі належні документи й надсилає в управління Пенсійного фонду за місцем знаходження підприємства, установи, організації або за місцем проживання (реєстрації) особи.
• За бажанням громадянина таку заяву можна подати особисто за місцем проживання (реєстрації).
Як подають заяву про призначення пенсії особи, які не працюють?
• Заяву про призначення пенсії громадянам, які не працюють, заявник подає особисто або через представника, що діє на підставі виданої йому довіреності, посвідченої нотаріально, безпосередньо в орган, який призначає пенсію, за місцем проживання (реєстрації)
• У разі, якщо особа, якій призначають пенсію, є неповнолітньою або недієздатною, заяву подають батьки або опікуни (піклувальники) за місцем їх проживання (реєстрації).
• Заяву про переведення з одного виду пенсії на інший, про перерахунок пенсії пенсіонер подає особисто в управління Пенсійного фонду України, де він перебуває на обліку як отримувач пенсії.
Який день уважають днем звернення щодо призначення пенсії?
• Днем звернення щодо пенсії вважають день, коли Пенсійний фонд прийняв заяву про призначення, перерахунок, відновлення або переведення з одного виду пенсії на інший.
• Якщо заяву надсилають поштою (окрім випадків призначення – поновлення пенсій) днем звернення щодо пенсій вважають дату, зазначену на поштовому штемпелі місця відправлення заяви.
• У разі якщо до заяви про призначення, відновлення пенсії додано не всі належні документи, орган, що призначає пенсію, письмово повідомляє заявника про те, які документи потрібно подати додатково, про що в заяві про призначення пенсії роблять відповідний запис. Якщо їх буде подано не пізніше як через три місяці із дня повідомлення про необхідність подання додаткових документів, то днем звернення щодо пенсій вважають день, коли приймають заяву про призначення пенсії, або дату, зазначену на поштовому штемпелі місця відправлення заяви.
Оригінали чи копії документів подаються для призначення пенсії?
 • для призначення пенсії може бути подано як оригінали потрібних документів, так і їх копії, засвідчені в нотаріальному порядку або адміністрацією підприємства, установи, організації, що подає документи заявника для призначення пенсії, чи органом, який призначає пенсію.
• Документи про стаж, вік і заробітну плату подають лише в оригіналах. У разі якщо підтвердженням страхового стажу є трудова книжка, подають її копію, засвідчену адміністрацією підприємства, установи, організації за місцем останньої роботи або органом, який призначає пенсію.
Що відбувається, якщо інформації про сплату страхових внесків за останні місяці роботи немає?
• У такому разі орган, який призначає пенсію, розглядає подані документи й ухвалює рішення щодо призначення пенсії без урахування вказаного періоду, а після надходження даних про сплату страхових внесків здійснюють перерахунок пенсії з урахуванням цього періоду з часу призначення пенсії.
• В аналогічному порядку здійснюють перерахунок пенсії, якщо на час її призначення немає даних про середню заробітну плату працівників зайнятих у галузях економіки України, за попередній рік. При цьому якщо після перерахунку пенсії її розмір зменшився, виплату пенсії в новому розмірі здійснюють із місяця, наступного за місяцем, у якому Пенсійний фонд повідомив про розмір середньої заробітної плати працівників, зайнятих у галузях економіки України.

Категорія: Сектор контролю за правильністю призначення і виплати пенсій та взаємодії з соціальними фондами, гро | Додав: Falcon (21.03.2013)
Переглядів: 337 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0