Управління соціального захисту Глухівської міської ради
Головна » Статті » Законодавча база » Відділ соціальних допомог та компенсацій

Інформація щодо призначення житлових субсидій за спрощеним порядком під час оптимізації тарифів на природний газ
1. Що таке субсидія?
Субсидія – це щомісячна адресна безготівкова допомога, що надається за рахунок коштів державного бюджету, для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг. Субсидія є безповоротною i її отримання не пов'язане i не тягне за собою зміни форми власності житла.

2. На який термін надається субсидія?
- на 6 місяців - для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг (для сімей, що складаються з числа пенсіонерів, які не працюють, та інших непрацездатних громадян, за їх бажанням субсидія надається на 12 місяців);
- на опалювальний період - для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг та природного газу (електроенергії), що використовуються для iндивiдуального опалення, та на оплату житлово-комунальних послуг, якщо оплата послуг з теплопостачання провадиться лише в опалювальний період;
 - один раз на календарний рік - для придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива. Виплата цієї субсидії проводиться готівкою.

3. Скільки повинна сплачувати сім’я на оплату житлово-комунальних послуг?
За умови призначення житлової субсидії розмір обов’язкової плати складає:10 відсотків середньомісячного сукупного доходу у разі якщо:- у житловому приміщенні зареєстровані і проживають тільки непрацездатні громадяни (пенсіонери, діти, інваліди);- серед зареєстрованих та таких, що проживають у житловому приміщенні, осіб є діти, інваліди І або ІІ групи і середньомісячний сукупний дохід на одного зареєстрованого у житловому приміщенні громадянина не перевищує 50 відсотків прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць: з 1 січня 2013 року – 554,0 грн.: з 1  грудня 2013 року – 588,00 грн. та 15 відсотків середньомісячного сукупного доходу:- для інших категорій сімей.
Розмір обов’язкової плати зменшується у разі економного споживання послуг, а саме: на 2 відсотки, але не більше ніж на 6 відсотків, за кожні 10 відсотків зменшення загальної суми вартості фактично використаних послуг у попередньому періоді проти суми їх вартостей з встановленими нормами споживання.

4. Які необхідно надати документи для отримання субсидії?
При пред’явленні паспорта або іншого документу громадянин подає:
1. Заяву.
2. Декларацію про доходи і майновий стан осіб, зареєстрованих у житловому приміщенні.3. Довідки про доходи кожної особи, зареєстрованої у житловому приміщенні (крім пенсіонерів).

5. Відповідальність громадян, що користуються субсидією.
Громадяни несуть відповідальність за надані відомості про доходи, майно, що вплинули або могли вплинути на встановлення права на призначення субсидії та на визначення її розміру. У разі надання недостовірної інформації надання субсидії припиняється, зайво отриманні кошти підлягають поверненню в бюджет. Сім’я не позбавляється права на отримання субсидії на наступний термін.

6. Випадки, коли субсидія може бути призначена лише, як виняток, за рішенням комісій, утворених при виконкомах міських, районних у містах рад та районних державних адміністраціях:
- не власнику житла;
- на загальну площу житла, якщо площа житла перевищує встановлені норми: 21 кв.м на кожного зареєстрованого члена сім’ї та додатково 10,5 кв.м на сім’ю;
- у житловому приміщенні зареєстровані працездатні громадяни працездатного віку, які не працювали, не навчалися та не були зареєстровані у службі зайнятості протягом трьох місяців, що передують місяцю звернення за призначенням субсидії;
- уповноважений власник або будь-яка особа, що зареєстрована разом з ним  у житловому примiщеннi, здає за договором у найм або в аренду  житло;
- якщо сім’я має у своєму володiннi більше ніж одне житло, загальна площа яких перевищує встановлені норми;
- якщо з моменту покупки житла не минув рік;
- якщо сім’я має у своєму володiннi більше одного транспортного засобу;
- якщо будь-хто із членів сім’ї протягом 12 місяців перед зверненням за субсидією здійснив купівлю земельної ділянки, квартири (будинку), автомобіля , транспортного засобу (механізму), будівельних матеріалів, інших товарів довгострокового вжитку на суму, яка на час звернення перевищує 10-кратну величину прожиткового мінімуму для сім’ї;
- якщо під час вибіркового обстеження матеріально-побутових умов сім’ї з’ясовано, що будь-хто із членів сім’ї має додаткові джерела для існування, не зазначені у декларації про доходи та майно.

7. Як визначається розмір субсидії?

Розмір субсидії визначається для кожної сім’ї індивідуально працівниками управлінь праці та соціального захисту населення. Розрахунок розміру субсидії:
1. Сукупний дохід сім’ї за 6 місяців, що передують місяцю звернення за субсидією – Сд
2. Середньомісячний сукупний дохід сім’ї -       Д = Сд / 6 місяців
3. Обов’язковий розмір місячного платежу за житлово-комунальні
послуги - О = Д х 15% або О = Д х 10%
4. Місячний розмір плати за житлово-комунальні послуги у межах норм споживання з урахуванням пільг – М
5. Розмір субсидії - Рс = М – О

8. Субсидія в умовах нових цін і тарифів.
При зміні цін та тарифів субсидії призначаються протягом трьох мiсяцiв з часу підвищення розміру платежів. Перерахунок розміру субсидії, яка діє, проводиться без звернення громадян.

9. Що необхідно знати громадянам, які отримують субсидію?

Субсидія призначається з місяця подачі заяви та документів. Якщо громадяни, з незалежних від них причин (відрядження, хвороба, смерть близької людини тощо), що підтверджується вiдповiдними документами, не змогли своєчасно звернутися за призначенням субсидій, в окремих випадках субсидія може бути призначена з дня виникнення права, але не більше ніж за три мiсяцi до звернення за призначенням субсидії. Громадяни зобов’язані щомісячно сплачувати свою обов'язкову частку витрат на оплату цих послуг. У разі коли вартість фактично використаної послуги менша ніж обов'язкова частка витрат на оплату цієї послуги, громадяни сплачують її фактичну вартість. У разі несплати громадянином обов'язкової частки витрат, надання субсидії припиняється за поданням підприємств, що надають житлово-комунальні послуги.
Категорія: Відділ соціальних допомог та компенсацій | Додав: Falcon (26.03.2013)
Переглядів: 539 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0