Управління соціального захисту Глухівської міської ради
Головна » Статті » Законодавча база » Відділ з питань соцально-трудових відносин

Сутність та умови проведення атестації робочих місць
   У сучасних умовах неабиякого значення набуває атестація робочих місць, яка є важливою процедурою для всіх учасників у сфері охорони праці. Для самих працівників - це передусім упевненість у своїй безпеці, збереження свого здоров'я і можливість отримання компенсацій за шкідливі умови праці (додаткова відпустка, грошові компенсації та виплати, санаторно-курортне лікування, соціальні пільги). Для роботодавця - це можливість запобігання адміністративних і кримінальних розглядів і стягнень з боку наглядових та інших державних органів у сфері охорони праці.   
     Атестація робочого місця за умовами праці проводиться згідно Порядку проведення атестації робочих місць за умовами праці, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 01.08.1992 №442 та згідно Методичних рекомендацій, затверджених постановою №41 від 01.09.92р. Результати атестації використовуються підприємствами й організаціями також для здійснення заходів щодо поліпшення умов праці, встановлення пільг та компенсацій передбачених чинним законодавством.
Атестація робочих місць передбачає:
—    встановлення факторів і причин виникнення несприятливих умов праці;
— санітарно-гігієнічне дослідження факторів виробничого середовища, важкості й напруженості трудового процесу на робочому місці;
— комплексну оцінку факторів виробничого середовища і характеру праці на відповідність їх характеристик стандартам безпеки праці;
— установлення ступеня шкідливості й небезпечності праці за гігієнічною класифікацією;
— обґрунтування віднесення робочого місця до категорії зі шкідливими (особливо шкідливими), важкими (особливо важкими) умовами праці;
— визначення (підтвердження) права працівників на пільгове пенсійне забезпечення за роботу в несприятливих умовах;
— аналіз реалізації технічних і організаційних заходів, спрямованих на оптимізацію рівня гігієни, характеру і безпеки праці.
Атестація робочих місць проводиться не рідше одного разу на 5 років. Частіше атестація може проводитися, якщо це прямо передбачено колективним договором підприємства. Позачергова атестація може бути проведена в тому випадку, якщо умови праці на підприємстві істотно змінилися.
Матеріали атестацій робочих місць є документами суворої звітності і зберігаються на підприємстві протягом 50 років.Категорія: Відділ з питань соцально-трудових відносин | Додав: Falcon (14.10.2013)
Переглядів: 409 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0