Управління соціального захисту Глухівської міської ради
Головна » Статті » Відділ соціальних допомог та компенсацій

Про удосконалення порядку призначення та надання населенню субсидій
До постанови Кабінету Міністрів України під 6 липня 2011 р.
№ 728 „Про внесення зміни до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів. України від 27 липня 1998 р. № 1156", Л'.' 774
„Про удосконалення порядку призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання  скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива"

   З метою подальшого підвищення ефективності Програми, житлових субсидій Кабінетом Міністрів України 6 липня 2011 року прийнято постанови №728 „Про внесення зміни до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України віч 27 липня 1998.р. № 1156" та.№ 774 „Про удосконалення порядку призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива".
   Постановою Кабінету Міністрів України від 06.07.2011 № 728 підвищено соціальні гарантії в оплаті житлово-комунальних послуг для сімей з дітьми або інвалідами.
   З 1 січня 2012 року у разі призначення житлової субсидії сім'ї, до складу яких входять діти, інваліди І - ІІ груп і дохід яких на одну особу не досягає прожиткового мінімуму, сплачуватимуть за житлово-комунальні послуги 10 відсотків середньомісячного сукупного доходу (за існуючих умов такі сім'ї сплачують 10 відсотків, якщо дохід на одну особу не перевищує 50 відсотків прожиткового мінімуму).
   Перерахунок розміру субсидій виходячи із зменшених відсотків обов'язкової частки плати для сімей, які отримуватимуть субсидії станом на       1 січня 2012 року, буде проведено автоматично, без додаткових звернень громадян.
   Постановою Кабінету Міністрів України від 06.07.2011 №774, яка набрала чинності з 23.07.2011 (з дня опублікування), запроваджено подальше спрощення умов, призначення житлових субсидій та врегульовано деякі найбільш проблемні питання, які впливали на можливість малозабезпечених родин оформиш субсидію.
   Зокрема, надано прано громадянам, які мають нерострукіуричовану заборгованість з оплати житлово-комунальних послуг, шо утворилася до 1 грудня 2006 року, отримувати субсидії.
   Комісіям при місцевих органах виконавчої влади дозволено приймати безстрокові рішення про призначення житлових субсидій на загальну житлову площу сім'ям, які складаються з непрацездатних осіб, до зміни обставин у таких сім'ях (зміна складу осіб, зареєстрованих у житловому приміщенні, їх сімейного етану, працевлаштування таких осіб або виникнення в них інших джерел доходів).
   Це дозволить запобігти зайвому обстеженню таких сімей при кожному зверненні за призначенням субсидії та спростити роботу комісій.
   Врегульовано питання шодо призначення субсидій сім'ям, в яких члени родини відсутні тривалий час (працюють або навчаються в іншому регіоні, перебувають на лікуванні чи в місцях позбавлення волі). 
   Відтепер кількість осіб, виходячи з якої призначається субсидія за наявності засобів обліку комунальних послуг, визначається з урахуванням підтверджуючих документів про тимчасову відсутність зареєстрованих осіб, в окремих випадках - на підставі обстеження умов приживання.
   Спрощено також деякі питання щодо врахування майнового стану громадян. Зокрема, при призначенні субсидій не будуть враховуватися транспортні засоби вітчизняного виробництва, які перебувають в експлуатації протягом більш як 10 років з дати випуску, та інші транспортні засоби, що перебувають в експлуатації  протягом  більш  як 15 років з дати випуску.
   З метою забезпечення своєчасного прийняття рішень про призначення жи тловнх субсидій у випадках, коли необхідно зібрати додаткову інформацію про сім'ю, установлено 15 - денний строк для надання такої інформації органами Б ТІ, ДА1, ДПС тощо у відповідь на запити органів праці та соціального захисту населення.
   Деякі проблеми, розв'язання яких потребує спрощений порядок надання населенню житлових субсидій, Урядовим рішенням доручено врегулювати центральним органам  виконавчої  влади відповідно до повноважень, зокрема:
   Міністерству регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства, Міністерству енергетики та вугільної промисловості і Міністерству соціальної політики - щодо відкриття особових рахунків для оплати житлово-комунальних послуг зареєстрованим у житловому приміщенні (будинку) особам, що не є власниками такого приміщення (будинку);
   Міністерству освіти і науки, молоді та спорту, Міністерству регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства І Міністерству соціальної політики - шодо визначення переліку житлово-комунальних послуг, для оплати яких особам, що проживають у студентських гуртожитках, надасться субсидія.
   Прийняті Урядом рішення дозволять своєчасно забезпечити державною підтримкою під час оплат житлово-комунальних послуг всіх громадян, які її потребують.

Категорія: Відділ соціальних допомог та компенсацій | Додав: Falcon (02.08.2011)
Переглядів: 614 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0