Управління соціального захисту Глухівської міської ради
Головна » Статті » Відділ соціальних допомог та компенсацій

Норми забезпечення населення твердим паливом і скрапленим газом
23 квітня 2012 року Кабінет Міністрів України прийняв постанову „Про встановлення мінімальних норм забезпечення населення твердим паливом і скрапленим газом та граничних показників їх вартості для надання пільг і житлових субсидій за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам”.
    Згідно з урядовим документом, мінімальні норми забезпечення населення твердим паливом і скрапленим газом для надання пільг становитимуть одну тонну та один балон на домогосподарство на рік. Варто зазначити, що особи, які мають таке право згідно зі статтею 48 Гірничого закону України, можуть розраховувати на 3.1 тонни вугілля для побутових потреб на рік.   
    А от мінімальні норми забезпечення населення твердим паливом для надання житлових субсидій затверджено в розмірі 2 тонни на рік. Що стосується аналогічних норм забезпечення населення скрапленим газом, який використовується для приготування їжі, то вони встановлювались, виходячи з наступного розрахунку: два балони (42 кг) на рік на одну-дві особи, три балони (63 кг) – на три-чотири особи, чотири балони (84 кг) – на п’ять осіб і більше.
    Для надання пільг і житлових субсидій населенню на придбання твердого палива і скрапленого газу за рахунок субвенції з держбюджету у 2012 році застосовуватимуться такі граничні показники вартості: тверде паливо – 950 грн. за тонну, скраплений газ – 121,88 грн. за один балон.
    Відповідно до положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг  та придбання скрапленого газу, твердого та пічного побутового палива, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 848 від 21.10.1995 року, норми забезпечення населення скрапленим газом та твердим паливом, згідно з якими призначаються субсидії, визначаються обласною державною адміністрацією.Прийняття цього документу дозволить забезпечити малозабезпечені верстви населення та пільгову категорію населення готівкою для відшкодування витрат на придбання твердого палива та скрапленого газу згідно з чинним законодавством.КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА

від 23 квітня 2012 р. № 356

Київ


Про встановлення мінімальних норм забезпечення населення твердим паливом і скрапленим газом та граничних показників їх вартості для надання пільг і житлових субсидій за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам

Відповідно до статті 102 Бюджетного кодексу України Кабінет Міністрів України  постановляє:

1. Затвердити з метою встановлення натуральних норм забезпечення населення твердим паливом і скрапленим газом, відповідно до яких населенню надаються пільги і житлові субсидії готівкою для відшкодування витрат на їх придбання за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам:
    1) мінімальні норми забезпечення населення твердим паливом і скрапленим газом для надання пільг - відповідно 1 тонна та один балон на домогосподарство на рік, а для осіб, що мають таке право згідно із статтею 48 Гірничого закону України, - 3,1 тонни вугілля для побутових потреб на домогосподарство на рік;
    2) мінімальні норми забезпечення населення твердим паливом для надання житлових субсидій - 2 тонни на домогосподарство на рік;
3) мінімальні норми забезпечення населення скрапленим газом, який використовується для приготування їжі, для надання населенню житлових субсидій виходячи з розрахунку: два балони (42 кілограми) на рік на одну-дві особи, три балони (63 кілограми) - на три-чотири особи, чотири балони (84 кілограми) - на п’ять і більше осіб.

2. Установити, що:

1) для надання пільг і житлових субсидій населенню на придбання твердого палива і скрапленого газу за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам застосовуються у 2012 році граничні показники вартості:
твердого палива - 950 гривень за 1 тонну;
скрапленого газу - 121,88 гривень за один балон;
2) у наступних роках зазначені граничні показники вартості твердого палива і скрапленого газу індексуються на коефіцієнт (Кі), який визначається за формулою:
Кі = (Iпот/100)*(І1/100)*(І2/100)*....*(Іn/100),
де Iпот - прогнозний індекс споживчих цін поточного року;
І1, І2, .... Іn - прогнозні індекси споживчих цін за попередні роки починаючи з 2013 року;

3) особам, які для опалення житлових приміщень використовують рідке пічне побутове паливо, пільги надаються виходячи з розрахунку вартості 1 тонни твердого палива, а субсидії для відшкодування витрат на його придбання - з вартості затвердженої у регіоні натуральної норми забезпечення населення твердим паливом. У разі використання скрапленого газу, що зберігається у групових резервуарних установках, мінімальна норма забезпечення таким газом становить 42 кілограми на одну особу на рік, але не більш як 210 кілограмів.

Прем'єр-міністр України                                                     М. Азаров


Категорія: Відділ соціальних допомог та компенсацій | Додав: Falcon (05.06.2012)
Переглядів: 548 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0