Управління соціального захисту Глухівської міської ради
Головна » Статті » Відділ соціальних допомог та компенсацій

Категорії громадян, які мають право за умови призначення житлової субсидії сплачувати 10 відсотків
    Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 27.07.1998 № 1156 (із змінами, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 14.07.2010 № 621) якщо у складі зареєстрованих та таких, що проживають у житловому приміщенні  (будинку), осіб є діти, інваліди першої або другої групи і середньомісячний сукупний дохід на одного зареєстрованого у житловому приміщенні (будинку) громадянина не перевищує 50 відсотків прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць та якщо у житловому приміщенні (будинку) зареєстровані і проживають тільки непрацездатні громадяни, розмір плати за житлово-комунальні послуги в межах норми володіння чи користування загальною площею житла та нормативів користування зазначеними послугами за умови призначення житлової субсидії становить 10 відсотків середньомісячного сукупного доходу, а за придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива – 10 відсотків річного сукупного доходу.

    Звертаємо увагу, що:

1.    при визначені відсотка обов’язкового платежу враховуються особи, які зареєстровані і проживають у житловому приміщенні (тобто ті, які враховуються при визначені розміру субсидії);

Приклад 1. У будинку зареєстровано 3 особи: двоє пенсіонерів та їх син працездатного віку. Син перебуває в місцях позбавлення волі. Організації – надавачі житлово-комунальних послуг підтверджують, що плата за послуги нараховується на двох осіб.
Ураховуючи, що у бдинку зареєстровані і проживають лише дві непрацездатних особи, субсидія призначається виходячи з 10 відсотків середньомісячного сукупного доходу.

2.    50 відсотків прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць з 1 січня 2011 року становить 447 грн.;

Приклад 2. У житловому приміщенні зареєстровані і проживають мати-інвалід ІІ групи та повнолітня дочка – студентка денної форми навчання, яка не отримує стипендії. Єдиний дохід родини – пенсія матері у розмірі 850 грн.

   Ураховуючи, що мати є інвалідом ІІ групи, а середньомісячний сукупний дохід на одного зареєстрованого у житловому приміщенні (425 грн.) не перевищує 50 відсотків прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць (447 грн.), субсидія призначається виходячи з 10-відсотків середньомісячного сукупного доходу.

    За таких обставин у випадку, коли середньомісячний сукупний дохід на одного зареєстрованого у житловому приміщенні перевищить 50 відсотків прожиткового мінімуму на одну особу, в розрахунку на місяць, субсидія може бути призначена тільки виходячи з 15 відсотків середньомісячного сукупного доходу.

3.    для призначення субсидій до категорії непрацездатних громадян слід відносити інвалідів, дітей, а також пенсіонерів, які досягли встановленого законами України пенсійного віку, в тому числі на пільгових умовах та за вислугою років;

Приклад 3.
У житловому приміщенні зареєстровані та проживають двоє осіб: чоловік, інвалід ІІІ групи, та його дружина віком 52 роки, колишній медичний працівник, яка отримує пенсію за вислугу років.

    Ураховуючи, що у житловому приміщенні зареєстровані та проживають тільки непрацездатні громадяни, субсидія призначається виходячи з 10 відсотків середньомісячного сукупного доходу.
4.    нормативними актами з питань надання населенню житлових субсидій не обмежується право непрацездатних громадян на призначення субсидії виходячи з 10 відсотків середньомісячного сукупного доходу у разі їх працевлаштування;

Приклад 4. У житловому приміщенні зареєстровані та проживають двоє пенсіонерів (пенсії – 900 та  970 грн.), один з яких працює (заробітна плата – 1000 грн.).


    Ураховуючи, що у житловому приміщенні зареєстровані та проживають тільки непрацездатні громадяни (пенсіонери), субсидія призначається виходячи з 10 відсотків середньомісячного сукупного доходу. Обовязкова плата за житлово-комунальні послуги у даному випадку становить 287 гривень. 
Категорія: Відділ соціальних допомог та компенсацій | Додав: Falcon (28.03.2011)
Переглядів: 748 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0