Управління соціального захисту Глухівської міської ради
Головна » Статті » Відділ соціальних допомог та компенсацій

Державна соціальна допомога інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам
Ця допомога призначається відповідно до Законів України „Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам” та „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”.
Важливо!   Право на державну соціальну допомогу мають інваліди з дитинства і діти-інваліди до 18 років.
 Інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам, які мають одночасно право на державну соціальну допомогу відповідно до Закону України „Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам”, на пенсію та на державну соціальну допомогу відповідно до Закону України „Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам”, призначається за вибором інвалідів з дитинства (законних представників інвалідів з дитинства, визнаних недієздатними, та на дітей-інвалідів) один із зазначених видів виплат. При цьому якщо інвалід з дитинства або дитина-інвалід має право на пенсію у зв'язку з втратою годувальника і державну соціальну допомогу відповідно до Закону України „Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам”, ці виплати призначаються одночасно.
Зверніть увагу! Державна соціальна допомога призначається:
• інвалідам з дитинства І групи разом з надбавкою на догляд – 150% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність;
• інвалідам з дитинства ІІ групи – 80% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність;
• інвалідам з дитинства ІІІ групи – 60% прожиткового мінімуму для осіб,які втратили працездатність;
• дітям-інвалідам віком до 18 років – 70% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.
Розмір призначеної державної соціальної допомоги дітям-інвалідам, захворювання яких пов'язане з Чорнобильською катастрофою збільшується на 50% розміру державної соціальної допомоги на дитину-інваліда.
Розміри державної соціальної допомоги підвищуються у зв'язку із збільшенням прожиткового мінімуму.
Надбавки на догляд
Надбавка на догляд за інвалідом з дитинства ІІ і ІІІ груп, які за висновком медико-соціальної експертної комісія потребують постійного сторонього догляду, встановлюється надбавка на догляд за ними в розмірі 15 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.
Надбавка на догляд одинокому інваліду з дитинства ІІ або ІІІ групи призначається на підставі його заяви (або законного представника про призначення цієї надбавки до державної соціальної допомоги де повідомляється про відсутність працездатних родичів, зобов'язаних за законом його утримувати (незалежно від місця їх проживання), а також додатково подається 
Довідка про склад сім'ї, видана уповноваженим органом за місцем проживання, а також висновок медико-соціальної експертної комісяї, де зазначено, що інвалід потребує постійного сторонього догляду.
Увага! Надбавка на догляд за дитиною-інвалідом установлюється в розмірі:
• на дитину-інваліда віком до 6 років – 50 відсотків прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років,
• на дитину-інваліда віком від 6 до 18 років – 50 відсотків прожиткового мінімуму для дітей віком від 6 до 18 років.
Важливо! Надбавка на догляд за дитиною-інвалідом віком до 18 років призначається одному з батьків, усиновителів, опікуну, піклувальнику, які не працюють і фактично здійснюють догляд за дитиною-інвалідом. Одинокій матері (одинокому батьку) надбавка на догляд за дитиною-інвалідом призначається незалежно від факту роботи.
Зверніть увагу! Для призначення надбавки на догляд за дитиною-інвалідом одному з непрацюючих батьків, усиновителів, опікуну, піклувальнику, які фактично здійснюють догляд за дитиною-інвалідом, додатково до документів, що подаються для призначення державної соціальної допомоги інвалідам з дитинства і дітям-інвалідам, подаються:
• заява про призначення надбавки на догляд за дитиною-інвалідом;
• довідка про склад сім'ї (крім сім'ї опікуна, піклувальника) із зазначенням прізвищ, імен та по батькові, родинних стосунків членів сім'ї;
• копія трудової книжки, довідка з центра зайнятості, про те, що особа не перебуває на обліку як безробітна, довідка, видана органом, який здійснює державну реєстрацію суб'єктів підприємницької діяльності, про те, що заявник не зареєстрований як суб'єкт підприємницької діяльності і не займається підприємницькою діяльністю, та про відсутність даних про доходи цієї фізичної особи, а в разі відсутності трудової книжки – лише зазначені довідки;
• довідка про спільне проживання дитини-інваліда з одним з батьків, усиновителем, опікуном, піклувальником, видана уповноваженим органом за місцем проживання. При неможливості отримати таку довідку орган праці та соціального захисту здійснює обстеження на дому і складає акт обстеження з висвітленням цих фактів;
• довідка з місця навчання дитини;
• рішення про встановлення опіки чи піклування над дитиною-інвалідом (для опікунів і піклувальників дітей-інвалідів).
Інваліди з дитинства, які перебувають на повному державному утриманні, отримують 25% призначеного розміру державної соціальної допомоги. Решта суми (за їх заявою або заявою законного представника) перераховується установі (закладу), де перебуває інвалід з дитинства, на поліпшення умов проживання в установі (закладі).
Дітям-інвалідам, які перебувають на повному державному утриманні, державна соціальна допомога виплачується в розмірі 50% призначеної суми та перераховується на їх особисті рахунки в банку. Інші 50% перераховуються на рахунок установи (закладу) за місцем перебування дитини. Дітям-інвалідам із числа сиріт за період перебування на повному державному утриманні державна соціальна допомога виплачується в повному розмірі та перераховується на їх особисті рахунки в банку.


Категорія: Відділ соціальних допомог та компенсацій | Додав: Falcon (21.04.2011)
Переглядів: 1233 | Рейтинг: 3.5/2
Всього коментарів: 0