Атестація робочих місць за умовами праці – пріоритетний напрямок у досягненні виконання питань соціального захисту працюючого населення - Відділ праці - Каталог статей - УПСЗН Глухівської міської ради

Управління соціального захисту населення                     Глухівської міської ради

П`ятниця, 09.12.2016, 13:37

Вітаю Вас Гість | RSS | Головна | Каталог статей | Реєстрація | Вхід

Головна » Статті » Відділ праці

Атестація робочих місць за умовами праці – пріоритетний напрямок у досягненні виконання питань соціального захисту працюючого населення
Праця людини на підприємстві, в установі, організації офіційно в статусі найманого працівника починається з дати, вказаної в укладеному з роботодавцем трудовому договорі (контракті), чи з дня фактичного допуску до роботи уповноваженою посадовою особою. Вже з цього моменту на обидві сторони трудових відносин – роботодавця та працівника – поширюється дія законодавства про охорону праці. Основний у цій сфері законодавчий акт Закон «Про охорону праці » встановлює, що умови трудового договору не можуть містити положень, які суперечать законам та іншим нормативно – правовим актам, чинним в Україні.
Відповідно до статті 7 Закону «Про охорону праці» визначено, що право на пільги і компенсації , а саме: пенсію за віком на пільгових умовах, щорічну додаткову відпустку, скорочену тривалість робочого тижня, доплати, а також право на безплатне отримання молока або рівноцінних харчових продуктів мають працівники, зайняті на роботах із шкідливими і важкими умовами праці. Віднесення робіт до категорії зі шкідливими та важкими умовами праці можливе на підставі результатів атестації відповідних робочих місць за умовами праці в Порядку, затвердженому постановою Кабінету Міністрів від 01.08.92р №442.
В місті є значна кількість сільськогосподарських господарств, акціонерних товариств, агрофірм, а також виробничих підприємств, підприємств торгівлі, будівництва, закладів охорони здоров’я і освіти тощо. Саме різноманітність та специфіка наявності в них робіт, виробництв, професій і посад, застосовуваних технологій та устаткування зумовлюють обов’язок керівників згідно зі ст.13 Закону України "Про охорону праці” організовувати якісне проведення заходів з охорони праці, лабораторних досліджень умов праці, оцінку технічного виробничого обладнання та устаткування, атестації робочих місць на відповідність нормативно-правових актів з охорони праці в порядку і строки, що визначаються законодавством.
Атестація робочих місць за умовами праці проводиться на підприємствах і організаціях незалежно від форм власності й господарювання, де технологічний процес, використовуване обладнання, сировина та матеріали є потенційними джерелами шкідливих і небезпечних виробничих факторів, що можуть несприятливо впливати на стан здоров’я працюючих, а також на їхніх нащадків як тепер, так і в майбутньому.
Важливість проведення атестації робочих місць за умовами праці та її результатів полягає у встановленні ступеня шкідливості й небезпечності праці та її характеристику за гігієнічною класифікацією, що гарантує відповідний захист соціальних прав і інтересів працівників. Результати атестації робочих місць використовуються також для розробки та вжиття заходів щодо поліпшення умов праці.
Якщо атестацію не проводити, які можуть бути наслідки?
По-перше, якщо атестація не проводилася, але підприємство несе затрати на виплату компенсацій і надання гарантій працівникам (додаткові відпустки, підвищена оплата праці, видача молока і т.д.) при перевірці можуть виникнути питання з приводу правомірності таких виплат, а також проблеми з оподаткуванням таких виплат.
По-друге, якщо підприємство не проведе атестацію і не надаватиме працівникам належні гарантії та компенсації, то кожний працівник, що працює в шкідливих умовах може звернутися до суду і вимагати відшкодування матеріального і морального збитку. У такому разі непроведення атестації не тільки не врятує роботодавця від відповідальності, але навпаки стане доказом його провини.
По-третє, непроведення атестації робочих місць є порушенням законодавства про охорону праці, зокрема Постанови №442. Порушник - керівник підприємства може бути притягнений до адміністративної відповідальності у вигляді сплати штрафу.

Категорія: Відділ праці | Додав: Falcon (11.07.2011)
Переглядів: 1174 | Рейтинг: 1.0/1
Всього коментарів: 0

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу

Президент України

ВР України

КМУ України

Мінсоц праці України

ПФУ

Пенсійна реформа

Державна служба занятости

Фонд соціального захисту інвалідів

Сумська обласна рада

Сумська обласна адміністрація

Глухівський міськвиконком

Неофіційний сайт Глухова

ТРК Глухов


cайт

cайт газети

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання