Управління соціального захисту Глухівської міської ради
Головна » Статті » Сектор організаційно-кадрової та юридичної роботи

Підсумки виконання середньострокової Програми соціально-економічного та культурного розвитку

  Управління праці та соціального захисту населення  є виконавчим органом міської ради, який забезпечує впровадження норм загальнодержавної соціальної політики, соціальний захист населення міста та соціального забезпечення соціально - вразливих верств населення.
  Робота з питань дотримання трудового законодавства та повноти виплати заробітної плати знаходиться на постійному контролі. Станом на 1 квітня 2011 року за оперативними даними заборгованість   по заробітній платі в місті на економічно активних підприємствах відсутня.
  З початку року проведено 5 засідань тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат.
  З метою забезпечення виконання заходів  програми зайнятості на 2011 рік, в місті створено 202 нових робочих місць, що становить 40,4 від планового завдання на рік (500). 131 нових робочих місць створено фізичними особам – підприємцями , 14 - у галузях економіки Ліквідовано станом на 01.04.2011 року 245 робочі місця, з них у фізичних осіб 164, у  юридичних – 25, у підприємців – 56.
  За результатами перевірок, проведених в поточному році робочою групою, виявлено 23 найманих працівника, які працювали без оформлення трудових договорів. Легалізовано 17 робочих місць, Матеріали щодо порушників законодавства передані до органів прокуратури.
  Створено базу даних з 49 підприємств, де працюють 414 осіб в шкідливих та важких умовах праці, 1324 – в несприятливих умовах праці, з них 972 осіб -  з особливим характером праці (користуються додатковою відпусткою). Рівень охоплення атестацією  робочих місць із шкідливими та важкими умовами праці 100%.
  Активізовано роботу з укладання колективних договорів з метою забезпечення соціального захисту працюючих. Так з початку року пройшли реєстрацію 11 колективних договори.  В установах та організаціях міста діють 93 колективні договори.
  На 2010 рік для забезпечення виконання всіх соціальних программ затведжено кошторис на загальну суму 28 314,3 тис.грн. Надійшло за 2010 рік 27 597,3 тис.грн.
  З метою підтримки гідного рівня життя населення міста виконуються державні програми в частині  надання усіх видів соціальних допомог/
За січень-березень 2011 року згідно рішень комісії, виходячи  з  конкретних обставин, що склались, на підставі акта обстеження матеріально-побутових умов сім'ї, було призначено субсидію 311 сім'ям  і 17 сім’ям відмовлено.
  Продовжується робота щодо призначення всіх видів соціальної допомоги за єдиною заявою і одним пакетом документів. Одним із пунктів пріоритетного напрямку було придбання програми «Єдиний центр», що дало можливість мати базу даних всіх комунальних підприємств міста і своєчасно здійснювати нарахування субсидії.
  По місцевим цільовим програмам профінансовано:
- 6 інвалідам І групи для проходження гемодіалізу – 9,2 тис.грн.;
- 346  осіб, що надають соціальні послуги тяжко хворим та особам похилого віку отримали 96,2  тис.грн. компенсаційних виплат;
- одноразова  грошова допомога на невідкладні потреби – 4,3 тис.грн.;
- матеріальна допомога фізичним особам, що поховали непрацюючих на момент смерті родичів – 3,7 тис.грн.
  Відділом персоніфікованого обліку занесено до єдиного державного реєстру 8491 осіб, які мають право на пільги. Всіх пільговиків систематизовано по категоріям, а саме:  ветеранів війни – 1776, з них 136 інваліда війни, та 213 учасників бойових дій, ветеранів праці – 2788 чол., дітей війни – 3574 чол., 63 багатодітні родини, в яки виховується 210 дітей.
  При проведенні звірок з підприємствами–надавачами послуг за звітний рік  виявлено 13 порушень, сума проведених перерахунків складає – 216 грн.
  На поховання учасників бойових дій з початку року нараховано та профінансовано 3,3 тис.грн. Померло в поточному році  4 інваліда війни та 1  учасник бойових дій.
  Профінансовано 3,1 тис. грн. перевізнику за перевезення пільгових категорій громадян.
  На обліку щодо забезпечення санаторно-курортними путівками перебуває 145 чол., із них ветеранів війни – 25 осіб, інвалідів загального захворювання – 120 осіб. В санаторіях України пролікувалися 3 ветерана війни  .   На сьогодні так і залишається не вирішеним питання забезпечення путівками ветеранів пpaці.  В недостатній  кількості путівок для інвалідів загального захворювання. Компенсацію на санаторно-курортне оздоровлення отримали 5 осіб на суму 1,2 тис.грн.
  Відповідно до порядку забезпечення інвалідів автомобілями, облік та видачу автомобілів здійснює головне управління праці та соціального захисту населення Сумської обласної державної адміністрації у розрізі наявних черг інвалідів з дати огляду МСЕК, яка видала інваліду висновок про наявність медичних показань на забезпечення автомобілем. Було забезпечено оформлення документів та формування справ, на даний час на обліку для забезпечення автомобілями перебуває 6 інвалідів війни та 17 інвалідів загального захворювання і дитинства. У лютому 2011 року інвалід І групи загального захворювання Заярний О.М. отримав автомобіль. В поточному році 15 інвалідам, які мають в користуванні автомобіль, виплачена компенсація на бензин, ремонт та технічне обслуговування автомобілів на суму 1 тис.грн.  21 інвалід, що не мають автомобіля отримали 2,0 тис.грн. компенсації на транспортне обслуговування.
  У 2011 році 3 інваліди забезпечені  візками,  технічні засоби реабілітації (ходунки, палиці, милиці) отримали 2 особи, ортопедичні вироби – 10 інвалідів.
  На обліку в управлінні праці та соціального захисту населення перебуває 346 осіб,     які     постраждали         внаслідок     Чорнобильської катастрофи:
-    1  категорія – 40 чол,
-    ІІ категорія - 220чол.
-    ІІІ категорія-86 чол..
  На 31 підприємстві  працюють 87 постраждалих від Чорнобильської катастрофи, яким проводиться відшкодування витрат на оплату додаткової відпустки один раз на рік.
14 студентів отримують підвищену стипендію , 32 дитини з родин, що постраждали від Чорнобильської катастрофи отримують різні види компенсацій.
  Постраждалі внаслідок аварії на ЧАЕС, станом на 01.04.2011 року отримали  в аптеках за рецептами лікарів безкоштовно ліків на загальну суму 11,3 тис.грн.
Всього по чорнобильським  виплатам з державного бюджету станом на 01.04.11 року профінансовано 169,39 тис. грн.
  В управлінні проводиться прийом і обробка документів щодо встановлення пенсій за особливі заслуги. Станом на 01.01.2011 року прийнято 23 справи, повністю сформовано 20 справ. Здійснюється постійний контроль за правильністю призначення і виплати пенсій, за звітний рік було зафіксовано помилки при масових перерахунках пенсій, загальна сума недоплати складає 9 грн.50 коп.
Спеціалістами УПСЗН в 2010 році обстежено 611 сім’ї  з метою підтвердження їх права на призначення соціальної допомоги та субсидії.  
  Перевірено достовірність наданої заявниками інформації:
-    шляхом виходу на підприємство – 69;
-    шляхом запитів до податкової, місьрайонного центру зайнятості, БТІ та інших установ – 2696
  З початку року виявлено 29 порушень на загальну суму переплат 8,0 тис.грн., повернено зайво виплачених коштів 5,0 тис.грн., з них за минулі роки – 2,2 тис.грн.
  Управлінням праці та соціального захисту населення вживаються заходи щодо координації роботи з питань соціального захисту осіб, звільнених з місць позбавлення волі. В 2011 році звільнилось з місць позбавлення волі 7 осіб, з них умовно-достроково – 3.
  Забезпечено здійснення комплексу заходів щодо сприяння у працевлаштуванні звільнених осіб. Протягом звітного періоду послугами служби зайнятості скористувались 2 особи даної категорії. Працевлаштовано на заброньоване робоче місце 1 особу. Станом на 01.04.2011 на обліку служби зайнятості перебуває 3 особи, звільнені з місць позбавлення волі. 
  З початку 2011 року до управління надійшло 5 письмових звернень. Всі звернення проаналізовано, на кожне звернення надано обґрунтовану відповідь в установлений термін. Найбільше звернень надходить з питань отримання пільг та матеріальної допомоги. З метою зменшення кількості звернень громадян в управлінні посилено роз’яснювальну роботу серед населення про основні положення законодавства з питань соціальної політики через наглядну агітацію на стендах в управлінні, шляхом особистого спілкування із заявником а також в засобах масової інформації. За  січень-березень 2011 року в місцевих газетах „Народна трибуна”, „Неделя” та на сайті міської ради надруковано надруковано 114 матеріалів. Також інформаційні матеріали розміщуються на сайті міської ради та веб-сторінці управління праці та соціального захисту населення Глухівської міської ради.
Виконуючи рішення Глухівської міської ради від 02.07.2010 року № 637 у територіальному центрі проведена реорганізація та приведені статутні документи у відповідність до затвердженого положення. З 1 вересня 2010 року територіальний центр соціального обслуговування населення працює за новим положенням.
  За січень2011 році були надані соціальні послуги   807 пенсіонеру та непрацездатним громадянам .
Відділення соціальної допомоги вдома  надає біля 40 видів соціально-побутових послуг.                                                                                                                                       
  42 соціальних робітників обслуговували 436 одиноких та одиноко проживаючих непрацездатних громадян. На протязі 2010 року прийнято на надомне обслуговування 20 осіб. На надомному обслуговуванні знаходиться 201 ветеранів війни, 92 інваліда загального захворювання, 122 ветеранів праці.
  Громадяни, які потребують сторонньої допомоги і мають рідних,  отримують платні соціальні послуги. Тарифи на платні соціальні послуги затверджені рішенням виконавчого комітету Глухівської міської ради  від 24.03.2011 року № 81.  Платні соціально-побутові  послуги отримали 45 особи  на суму 10,4 тис.грн. 
   Здійснюється постійний контроль за діяльністю соціальних робітників , результати перевірок обговорюються на виробничих нарадах із  соціальними робітниками. 
Відділення  соціально-побутової адаптації  надає  соціально-медичні, педагогічні, соціально-культурні, просвітницькі, інформаційні послуги пенсіонерам.
На обліку  у відділенні  знаходиться  247 осіб.
   У відділенні обладнана спортивна  зала, працює профілактор Евмінова, створена кімната психологічного розвантаження, де проводяться реабілітаційні процедури:  аромотерапія (50 різновидів масел),  музикотерапія , арнітотерапія.
    На  базі відділення діють 7 груп „Здоров’я” та 6  клубів  за інтересами , створено Університет  третього віку „Активне довголіття”.
   Відділення  організації надання  грошової та натуральної адресної допомоги малозабезпеченим непрацездатним громадянам та обліку бездомних громадян - постійно займається виявленням громадян, які потребують натуральної допомоги  і забезпечує їх одягом , взуттям та  продуктами харчування .
     Проведені  поточні ремонти  помешкань  та допомога в заготівлі дров 27 підопічним .
    За рахунок благодійної допомоги підприємців міста 7 довгожителів, яким виповнилось 90 років, отримали продуктові набори на суму 175 грн.
     При відділенні створено пункт прокату, який надає реабілітаційні засоби потребуючим.
    На базі відділення соціальної реабілітації змішаного типу дітей-інвалідів та інвалідів з розумовою відсталістю та іншими вадами рішенням міської ради від 28.12.2010р.№62 створено Центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів, який   розрахований на 30 відвідувань щодня.
    У відділенні працюють різновікові  групи дітей:
- група «Матері та дитини» для дітей віком до 3-х років;
- дошкільна корекційно-розвивальна група для дітей зі збереженим інтелектом віком від 3-х до 7 років та дітей з важкими ураженнями центральної нервової системи;
- група дітей, які закінчили допоміжну школу або медико-психолого-педагогічними комісіями визнані «ненаучуваними»;
-  група дітей, які відвідують загальноосвітню школу;
     - група інвалідів  віком від 16 до 25 років.
    В Центрі соціальної реабілітації знаходиться на обліку 85 осіб, з них 22 інваліда з дитинства і 63 дитини-інваліда.         
   Основну групу складають хворі на психічні розлади та розумову відсталість і порушення опорно-рухового апарату.
   У відділенні проводиться професійна орієнтація дітей-інвалідів та інвалідів. Для цього створена швейна майстерня, комп'терний клас, який складється з 5 комп’ютерів. В лютому 2011 року комп’ютерний клас підключено до Інтернету.
На базі відділення створені  гуртки ,  де діти працюють з солоним тістом, природним матеріалом, вишивають стрічкою, бісером, малюють на склі, працюють в техніці «декупаж». .
1 дитина-інвалід пройшла курс реабілітації у Сумському обласному центрі реабілітації.
  Робота територіального центру  висвітлюється на сторінках газети «Народна трибуна», «Неділя», журналу «Соціальний захист», всього було опубліковано 9 матеріалів.

 

Категорія: Сектор організаційно-кадрової та юридичної роботи | Додав: Falcon (13.04.2011)
Переглядів: 523 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0