Управління соціального захисту Глухівської міської ради
Головна » Статті » Сектор контролю за правильністю призначення і виплати пенсій та взаємодії з соціальними фондами, гро

ЗАРАХУВАННЯ ДО СТРАХОВОГО СТАЖУ ПЕРІОДІВ РОБОТИ НА ПІДПРИЄМСТВАХ, В ОРГАНІЗАЦІЯХ, УСТАНОВАХ.
Частина перша.
За період до 1 січня 2004 року
Статтею 56 Закону № 1788 передбачено, що до трудового стажу зараховується робота, виконувана на підставі трудового договору на підприємствах, в установах, організаціях (далі — підприємство) і кооперативах, незалежно від використовуваних форм власності та господарювання, а також на підставі членства в колгоспах та інших кооперативах, незалежно від характеру й тривалості роботи і тривалості перерв. До стажу роботи зараховувалась також будь-яка інша робота, на якій працівник підлягав державному соціальному страхуванню, або за умови сплати страхових внесків. 
Незалежно від того, коли призначатиметься пенсія, робота до 1 січня 2004 року, як постійна, так і тимчасова, як з повним, так і з неповним робочим днем, незалежно від суми сплачених внесків буде зарахована до страхового стажу в повному обсязі . Якщо, наприклад, працівник перебував у відпустці без збереження заробітної плати, навіть у тривалій, цей період також зараховується до стажу роботи для призначення пенсії. 
Основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка . За відсутності трудової книжки, а також у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні необхідні записи або містяться неправильні чи неточні записи про періоди роботи, для підтвердження стажу роботи приймаються довідки, виписки із наказів, особові рахунки і відомості на видачу заробітної плати, посвідчення, характеристики, письмові трудові договори і угоди з відмітками про їх виконання та інші документи, які містять відомості про періоди роботи. 
За відсутності зазначених вище документів для підтвердження стажу роботи можуть прийматися членські квитки профспілок. При цьому підтверджуються періоди роботи лише за той час, за який є відмітки про сплату членських внесків. 
У разі, коли документи про стаж роботи не збереглися, підтвердження стажу, за бажанням особи, може здійснюватися органами Пенсійного фонду України на підставі показань свідків . 
Період, протягом якого працівник отримував допомогу по тимчасовій непрацездатності, зараховується до стажу роботи для призначення пенсії. Якщо працівник захворів у період роботи і продовжував хворіти після звільнення з роботи, весь період тимчасової непрацездатності зараховується до стажу роботи на підставі довідок, виданих за місцем цієї роботи. До стажу роботи зараховуються всі періоди щорічних і додаткових відпусток. 
Основним документом, що підтверджує стаж роботи в колгоспі, є трудова книжка колгоспника, яка ведеться на кожного працюючого члена колгоспу. 
Для підтвердження стажу роботи в колгоспі приймаються також довідки, видані правлінням колгоспу. В довідці вказується, з якого року колгоспник є членом колгоспу і скільки років працював у колгоспі. Крім цього, для підтвердження стажу роботи в колгоспі приймаються довідки архівних установ. 
Стаж роботи в колгоспі до 1 січня 1965 року зараховується до стажу роботи незалежно від кількості вироблених трудоднів. У разі відсутності документів про наявний стаж роботи в колгоспі до 1965 року і неможливості отримання їх у зв’язку з відсутністю архівних даних стаж встановлюється на підставі показань двох або більше свідків. 
При обчисленні стажу роботи в колгоспі за період після 1965 року, якщо член колгоспу не виконував без поважних причин встановленого мінімуму трудової діяльності в громадському господарстві, враховується час роботи за фактичною тривалістю. Тобто загальна кількість вихододнів ділиться на 25,4. Аналогічний порядок обчислення стажу роботи застосовується і в тому випадку, коли не встановлювався мінімум трудової участі у громадському господарстві. 

Категорія: Сектор контролю за правильністю призначення і виплати пенсій та взаємодії з соціальними фондами, гро | Додав: Falcon (22.03.2012)
Переглядів: 2959 | Рейтинг: 4.5/2
Всього коментарів: 0