Запитання-відповіді щодо заходів реформування пенсійної системи - Сектор контролю за правильністю призначення і виплати пенсій та взаємодії з соціальними фондами, гро - Каталог статей - УПСЗН Глухівської міської ради

Управління соціального захисту населення                     Глухівської міської ради

П`ятниця, 09.12.2016, 13:38

Вітаю Вас Гість | RSS | Головна | Каталог статей | Реєстрація | Вхід

Головна » Статті » Сектор контролю за правильністю призначення і виплати пенсій та взаємодії з соціальними фондами, гро

Запитання-відповіді щодо заходів реформування пенсійної системи
Чи планує влада починати пенсійну реформу „з себе”? Чи зберігається в нинішньому вигляді механізм призначення спеціальних пенсій (державним службовцям, науковці, судді, депутати, прокурори, журналісти державних та комунальних ЗМІ, тощо). Чи збільшується (і на скільки саме по різних категоріях) період, за який враховується заробітна плата, при визначенні спеціальних пенсій?  Який коефіцієнт заміщення (зарплати пенсією) передбачається для різних категорій спецпенсіонерів?

Передбачається  встановити досить суттєві обмеження для спеціальних пенсій (народні депутати, судді, працівники Національного банку України, митної служби, наукові працівники, журналісти державних та комунальних засобів масової інформації, тощо) зокрема їх стосуватиметься:
-    встановлення максимального розміру пенсії на рівні 12 розмірів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність;
-    збільшення періоду, за який їм враховується заробітна плата для обчислення пенсії;
-    зниження максимального відсотка для визначення розміру пенсії (коефіцієнту заміщення);
-    виплата спеціальних пенсій при продовженні роботи проводитиметься у розмірі трудової пенсії.

Як виплачуватимуть спецпенсії працюючим пенсіонерам?  Чи втрачатиме працюючий пенсіонер право на спецпенсію при зміні місця роботи?

Виплату спеціальних пенсій (державним службовцям, науковим працівникам, депутатам, працівникам органів прокуратури та суду, органів місцевого самоврядування, журналістам) за період роботи передбачається здійснювати у розмірі трудової пенсії. Після звільнення з роботи – виплата пенсії здійснюється у розмірах, визначених спеціальними законами.

Яку пропозицію ухвалено щодо скорочення надвисоких пенсій (10 тис. грн. і вище). Чи запроваджуватиметься обмеження на рівні 12 прожиткових мінімумів для непрацездатних і якої кількості громадян воно торкнеться? Чи торкнеться це тих, хто оформив пенсію до 2011 року?

Що стосується скорочення надвисоких пенсій, то пропонується встановити максимальний розмір пенсії на рівні 12 розмірів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. Виходячи із розміру прожиткового мінімуму на грудень 2010 року (734,00 грн.) це становить 8808 грн. У 2011 році обмеження розміру пенсії стосуватиметься приблизно 400 осіб, які вийдуть на пенсію вперше.

Чи є відмінність у тому, яким чином обмежуватимуть розмір спеціальних пенсій і трудових?

Обмеження пенсій максимальним розміром всіх категорій пенсіонерів, незалежно від того, за нормами якого закону їм призначено пенсії.
Категорія: Сектор контролю за правильністю призначення і виплати пенсій та взаємодії з соціальними фондами, гро | Додав: Falcon (12.05.2011)
Переглядів: 611 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу

Президент України

ВР України

КМУ України

Мінсоц праці України

ПФУ

Пенсійна реформа

Державна служба занятости

Фонд соціального захисту інвалідів

Сумська обласна рада

Сумська обласна адміністрація

Глухівський міськвиконком

Неофіційний сайт Глухова

ТРК Глухов


cайт

cайт газети

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання