Управління соціального захисту Глухівської міської ради
Головна » Статті » Сектор контролю за правильністю призначення і виплати пенсій та взаємодії з соціальними фондами, гро

Чи можливий вихід на пенсію із зниженням пенсійного віку потерпілим внаслідок Чорнобильської катастрофи третьої категорії?
  Відповідно до пункту 3 статті 14 Закону  України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” до потерпілих  осіб категорії 3 належать особи, які  постійно проживають або постійно працюють чи   постійно навчаються у зонах безумовного (обов’язкового) та гарантованого  добровільного відселення за умови, що вони станом на 1 січня 1993 року прожили або  відпрацювали чи постійно навчались у зоні безумовного (обов’язкового) відселення не менше двох років (2 зона), а у зоні гарантованого добровільного відселення – не менше трьох років (3 зона).
  Відповідно до пункту 2 статті 55 цього Закону особи, які постійно проживали або постійно проживають чи   постійно  працювали або   постійно працюють у зоні  гарантованого добровільного відселення за умови, що вони станом на 1 січня 1993 року прожили або відпрацювали  у цій зоні не  менше трьох років, мають право на зниження пенсійного віку на три роки та  додатково на один рік за два роки проживання або роботи, але не більше шести років. При цьому початкова величина  зниження пенсійного віку (три роки) встановлюється лише особам, які постійно  проживали або постійно працювали у  зазначеній зоні з моменту аварії по 31 липня 1986 року незалежно від часу проживання або роботи в цей період.

Категорія: Сектор контролю за правильністю призначення і виплати пенсій та взаємодії з соціальними фондами, гро | Додав: Falcon (14.09.2011)
Переглядів: 1493 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0