Управління соціального захисту Глухівської міської ради
Головна » 2013 » Грудень » 31 » Звіт про роботу координаційної ради
12:09
Звіт про роботу координаційної ради
 з питань вирішення проблем реабілітації та життєдіяльності інвалідів за 2013 рік.

    У 2013 році було проведено 4 засідання координаційної ради з питань вирішення проблем реабілітації та життєдіяльності інвалідів, на яких було розглянуто ряд важливих питань.
     Обладнання пандусами та іншими засобами спеціального призначення для користування інвалідами та дітьми-інвалідами, громадських місць, житла, місць культурно-масового призначення.
У місті у 2013 році забезпечувався доступ дітей-інвалідів до об’єктів житлово-комунального і громадського призначення, інформації та зв’язку, до транспортних засобів.  Всього в місті збудовано  85 пандусів.
Дані об’єкти обладнані та пристосовані до потреб дітей-інвалідів з обмеженими фізичними  можливостями, а саме: центральна районна лікарня, центральна поліклініка,  дитяча поліклініка та дитяча лікарня, чотири аптеки, Глухівський міський центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів, палац культури, бібліотека, автовокзал.  
У місті  діють два приватних  комп’ютерні клуби, які передбачають вільний доступ дітей з обмеженими фізичними можливостями. Одна будівля, з яких обладнана пандусом, а інша не потребує обладнання пандусом.
 Вхідна частина  будинку вулиця Терещенків, 55, де проживає дитина-інвалід обладнана пандусом.
    Житловий будинок по вулиці 70 років Жовтня, 2 обладнаний спеціальним ліфтом-підйомником до другого поверху, де проживає дитина-інвалід.
    Надання комплексу соціальних послуг з працевлаштування, навчання, профорієнтації осіб з особливими потребами.
    За   2013 рік послугами служби зайнятості  скористалися 34 особи  з вадами здоров’я. Для працевлаштування осіб з обмеженими фізичними можливостями постійно проводився облік робочих місць для інвалідів в рахунок  4-х відсоткової квоти. Працевлаштовані 14  інвалідів.
Міськрайонна служба зайнятості постійно друкувала у місцевих газетах   інформацію про професії та спеціальності актуальні на ринку праці міста, підготовка за якими надала можливість інвалідам працевлаштуватись.
За інформацією міськрайонного  центру зайнятості, в місті проводились спільні з роботодавцями круглі столи з метою більш повного задоволення їх потреб у робочій силі та забезпечення гідної оплати праці осіб з обмеженими фізичними можливостями. У 2013 році проведені 4 семінари з роботодавцями  щодо забезпечення осіб з особливими потребами рівних прав та можливостей у сфері зайнятості.
За направленням міськрайцентру зайнятості протягом  2013 року пройшли підвищення кваліфікації 5 осіб.
    У 2013 році 9 дітей-інвалідів закінчили школу. Всі вони працевлаштовані.
Надання реабілітаційних послуг інвалідам та дітям-інвалідам Глухівським міським центром соціальної реабілітації дітей-інвалідів.
У місті Глухові станом на 01.01.2014 року проживають 85 дітей-інвалідів. Створений та функціонує Глухівський міський центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів. Послуги з медичної та соціальної реабілітації надавались всім дітям-інвалідам та інвалідам згідно висновку ЛКК, або МСЕК, та індивідуальної програми реабілітації.
За рахунок коштів обласного відділення фонду інвалідів центр реабілітації забезпечений   необхідним обладнанням  на суму 199202 грн. для реабілітації дітей-інвалідів та інвалідів. За рахунок місцевого бюджету придбані оргтехніка на суму 30 тис. грн.
За рахунок місцевого бюджету створений комп’ютерний клас для дітей-інвалідів та інвалідів у Глухівському міському центрі соціальної реабілітації дітей-інвалідів. У 2013 році на різні заходи до центру надійшло 13,7 тис. грн.
З метою вдосконалення реабілітаційних послуг, вихователь, соціальний педагог та медична сестра у 2013 році пройшли курси підвищення кваліфікації в містах Суми та Миколаїв.
Забезпечення інвалідів технічними та іншими засобами реабілітації та санаторно-курортними путівками.
Протягом 2013 року до управління праці та соціального захисту  населення Глухівської міської ради звернулося 97 осіб з обмеженими фізичними можливостями, щодо забезпечення їх технічними та іншими засобами реабілітації на 268 виробів, а саме: забезпечення технічними засобами реабілітації на 84 вироби, 184 ортопедичних вироби. Всі вони занесені до Центрального банку даних з проблем інвалідності та видані їм направлення на заводи виробники.
За  2013 рік  особи з обмеженими фізичними можливостями одержали 95 технічних засобів реабілітації, а саме: 12 - колясок, 3 – ходунків, 25 - палиць, 14 - милиць, 10 - спеціальних засобів для спілкування та  обміну інформацією, 7- меблів, 24- спеціальні засоби для догляду.
    За 2013 рік 22 ветеранів війни та інвалідів загального захворювання отримали санаторно-курортні путівки.
    Підготовка та проведення заходів до Міжнародного дня інвалідів.
    У Глухівському міському центрі соціальної реабілітації дітей-інвалідів  29 листопада 2013 року проведена зустріч з представниками громадського об’єднання матерів дітей-інвалідів «Любисток» з питань соціального захисту осіб з обмеженими фізичними можливостями.
      Також був проведений творчий фестиваль осіб з обмеженими фізичними можливостями «Повір у себе!». 96 дітей-інвалідів та інвалідів отримали від міського голови солодощі та іграшки на суму 3400 грн.
Зміцнена матеріально-технічна база територіального центру соціального обслуговування населення УПСЗН Глухівської міської ради на суму 4,3 тис. грн. Проведений капітальний ремонт покрівлі територіального центру на 224 тис.грн.
Організовано обстеження матеріально-побутових умов проживання 250 інвалідів з метою надання їм соціальної  допомоги за місцем проживання.
На обслуговуванні у територіальному центрі соціального обслуговування населення УПСЗН Глухівської міської ради знаходяться 205 інвалідів, яким було надано допомогу продуктовими наборами на суму 5833,0 грн. та промисловими товарами на суму 26357,0 грн.
    Проведена робота з підприємцями та приватними особами міста по збору коштів на підготовку  проведення Міжнародного дня інвалідів. За рахунок благодійної допомоги 115 інвалідам, які обслуговуються територіальним центром надані набори на суму 3450 грн.

Переглядів: 261 | Додав: Falcon | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0