Управління соціального захисту Глухівської міської ради
Головна » 2015 » Листопад » 11 » Значення колективного договору
16:37
Значення колективного договору

   Одним  з напрямів  реалізації  соціально -  партнерських відносин  є укладення колективних договорів (угод).  На сьогодні,  колективний договір є дієвим інструментом соціального захисту працівників та стимулом дотримання роботодавцями вимог чинного законодавства про працю, регулювання   соціально- трудових відносин.
    Чинним законодавством  визначено,  що колективний договір (угода) – це основний локально - правовий акт, який включає в себе зобов’язання сторін щодо регулювання виробничих, трудових  і соціально - економічних відносин, узгодження  інтересів трудящих,  власників та уповноважених ним органів. Колективний договір  укладається  на підприємствах, в установах організаціях незалежно від форм власності і господарювання, які використовують найману працю  і мають права юридичних осіб.
      В даний час роль колективного договору має велике значення. Колективний договір може заповнювати своїми локальними нормами прогалини трудового законодавства, підвищувати гарантії трудових прав працівників, покращувати охорону праці та соціально-побутові умови, може також націлювати на повагу та розвиток трудових традицій даного підприємства, заохочувати вже непрацюючих ветеранів праці, покращувати медичне та культурно-спортивне обслуговування працівників, непрацюючих ветеранів праці та їх сімей.
   Колективний договір виступає як засіб виховання дисципліни праці, добросовісних відносин до праці, передбачаючи заходи матеріального та морального заохочення високоякісної праці та заходи впливу на недисциплінованих працівників та порушників колективного договору. 
   Таким чином, колективний договір має правове, соціально-економічне, політичне, господарське, виробниче та виховне значення. Всі ці аспекти значення ролі колективного договору виступають у тісному взаємозв’язку в єдиному даному правовому акті. 
   Крім того, колективний договір слугує стабілізатором прав власника або уповноваженого ним органу і працівника протягом дії договору.
   Закликаємо працівників, профспілки та роботодавців вживати спільні дії, спрямовані на сприяння веденню колективних переговорів, укладенню колективних договорів і угод та підвищенню їх ефективності!

 

Переглядів: 114 | Додав: Falcon | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0