Управління соціального захисту Глухівської міської ради
Головна » 2012 » Травень » 24 » Зміни в пенсійному забезпечені у зв’язку з пенсійною реформою
08:16
Зміни в пенсійному забезпечені у зв’язку з пенсійною реформою
Багатьох хвилюють зміни, які реформа внесла в механізм зарахування  заробітку при призначенні пенсій.

- Закон передбачає, що для призначення пенсії обов’язково необхідні тільки відомості про заробіток, отриманий після 1 липня 2000 року, які внесені в систему персоніфікованого обліку страхових внесків громадян.
До реформи для призначення пенсій необхідно було надати в Пенсійний  фонд інформацію про заробіток за два періоди: за будь-які 60 місяців підряд до 1 липня 2000-го року, плюс за весь страховий стаж після 1 липня 2000 року. І якщо з  страховим стажем з 1 липня 2000-го року проблем нема, оскільки всі дані зберігаються в базі Пенсійного фонду, то роздобути довідки про заробіток до 1 липня 2000-го року зовсім непросто. В часи розпаду СРСР багато із підприємств зникли. Архіви не завжди залишились, люди були вимушені розшукувати документи, доводити, пояснювати…
Саме тому в ході реформи було прийнято рішення зараховувати тільки відомості про заробіток з  1 липня 2000-го року, накопичені в персоніфікованій системіе обліку страхових внесків.
Однак таким нововведенням були незадоволені приватні пілприємці і ті, хто не зміг знайти високооплачувану работу в 2000-х.роках. Адже у багатьох з них є можливість надати інформацію про високий заробіток за 80-70 роки, коли  вони працювали в конструкторських бюро, на керівних посадах, займались науковими розробками, опубліковували наукові статті… А люди фактично залишались  без шансу на достойні пенсійні виплати. Тому в кінцевий варіант закону ввійшло положення, що за бажанням пенсіонера або в тому випадку, коли у людини стаж після 2000 року склав менш пяти років, він може для призначення пенсії надати також відомості за будь-які 60 календарних місяців  підряд до  1 липня 2000-го року. Норма ця тимчасова та буде діяти тільки до 1 січня 2016-го року. Окрім цього, інформація про заробіток за цей період повинна бути підтверджена довідкою. На даний час пенсія інколи призначається і без такого документу. Наприклад,  якщо знищений архів підприємства. Тоді враховується заробіток громадян, які обіймали аналогічні посади, та виконували подібну работу… До речі, подавати відомості за період до 1 липня 2000-го року  дозволили і  науковим пенсіонерам, тимчасово, до 1 січня 2016 року.

- Змінено заробіток, виходячи з якого будуть призначати пенсію. Нагадаємо, що до введення реформи весь зарабіток для призначення пенсійних виплат «осучаснювався». Робилось це так: коефіцієнт заробітку людини множили на середій заробіток в країні за рік, що передував року, в якому звернулись за призначенням пенсії. Але ж заробіток в країні росте. Наприклад, якщо в 2009-му пенсія призначалась із врахуванням середнього заробітку за 2008 рік — 1573 гривень 99 копійок, то вже в 2010-му пенсійні виплати перераховувались виходячи із середнього заробітку за 2009 рік — 1650 гривень 43 копійки.
Таким чином, тільки за рахунок статистики у людей з однаковим стажем та зарабітком, які виходили на пенсію у 2009-му та у 2010-му роках, пенсії могли відрізнятись на  сотні гривень. А оскільки средій  заробіток в країні постійно  підвищується, то у виграші завжди залишались ті, хто йшов на пенсію пізніше. Новий закон предбачає, що  при призначенні пенсії коефіцієнт стажу буде множитись на средій заробіток не за один рік, а за три попередніх роки. Наприклад, при розрахунку пенсії в 2012-му врахують усереднений показник заробітку в країні, за 2009, 2010 і 2011 роки. Тоді пенсії, призначені в різні роки, не будуть істотно відрізнятись.

- З 1 жовтня при нарахуванні пенсій доходи за період, коли людина перебувала на обліку в службі зайнятості, будуть враховуватися на рівні мінімальної зарплати. До Введення в дію нового закону ці виплати вважалися нульовими, що істотно знижувало середній коефіцієнт заробітку. Проте всі місяці, поки людина зареєстрована як безробітна, входили до стажу.

- Розширена можливість виключення з даних про зарплату невигідних для пенсіонера відомостей. В даний час, подаючи документи на пенсію, людина має право не враховувати зарплату за якийсь період свого страхового стажу за умови, якщо цей період безперервний (тобто 10, 20, 25 і так далі місяців поспіль) і становить не більше 10 відсотків страхового стажу . Це зроблено для того, щоб пенсіонер зміг поліпшити свій коефіцієнт заробітку. Наприклад, пропрацював чоловік 30 років, з них пару років перебивався продавцем на мінімальну зарплату. Так от, йому зараз можна при підрахунку середнього коефіцієнта заробітку не враховувати зарплату не більш ніж за три роки поспіль (10 відсотків його 30-річного стажу). Як показала практика, це істотно впливає на розміри пенсії. Новий закон дозволив в числі цих 10 відсотків виключати періоди, коли людина стояла на обліку в службі зайнятості, не підряд, а з перервами. Але в сумі виключених періодів не повинно бути більше 60 календарних місяців.

Крім того, після вступу закону в силу додатково до цих 10 відсоткам з відомостей про заробіток можна виключати періоди, коли людина проходила військову службу, навчалась, доглядала за дитиною до трьох років, дитиною-інвалідом до 16 років, інвалідом I групи або ж за пенсіонером , який за висновками медичного закладу потребує догляду.


Переглядів: 659 | Додав: Falcon | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0