Управління соціального захисту Глухівської міської ради
Головна » 2017 » Листопад » 21 » Зміни в наданні субсидій
16:44
Зміни в наданні субсидій

   З метою забезпечення єдиного підходу до порядку застосування державних соціальних стандартів (соціальних норм і нормативів) у сфері житлово-комунального обслуговування визначених постановою Кабінету Міністрів України від 06.08.2014 № 409 «Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування» (далі – Постанова), Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України роз’яснює.
   Особливості застосування соціальних нормативів обумовлені порядком розрахунку пільг і субсидій на оплату житлово-комунальних послуг, який відповідно до вимог чинного законодавства є різним.
   Призначення субсидій здійснюється структурними підрозділами з питань соціального захисту населення на опалювальний/неопалювальний сезон у розмірі соціальних нормативів користування відповідними житлово-комунальними послугами з урахуванням вимог Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 № 848 (далі - Положення).
   Що стосується соціальних нормативів користування послугами з централізованого опалення (теплопостачання).
   Згідно з Постановою встановлено соціальну норму житла для громадян, які відповідно до  законодавства: 
   Мають субсидію – з централізованого опалення (теплопостачання) незалежно від джерела та виду енергії – 13,65 кв. метр опалювальної площі на одну особу та додатково 35,22 кв. метра на домогосподарство.
   При цьому, згідно з пунктом 3 Постанови встановлено:
 з 01.05.2017 соціальні нормативи у разі використання теплової енергії для централізованого опалення (теплопостачання) абонентами, житлові будинки яких обладнані будинковими та/або квартирними приладами обліку в розмірі 0.0431 Гкал на 1 кв.метр опалювальної площі на місяць в опалювальний період з урахуванням коригуючи коефіцієнтів, визначених залежно від особливостей регіонів та поверховості будинків.
   Таким чином соціальні нормативи з урахуванням коригуючих коефіцієнтів для розрахунку розміру витрат теплової енергії на потреби централізованого опалення для Сумської області складає: 
   для 1-4-поверхових будівель – 37,09 грн. за кв. метр, 
   для будівель на 5 і більше поверхів – 25 грн. за кв. метр.

   З 18.08.2017 соціальні нормативи для користування послугами з газопостачання:
   За наявності газової плити в разі відсутності централізованого гарячого водопостачання та газового водонагрівача – 5,4 куб. метра на одну особу на місяць;
   За наявності газової плити та газового водонагрівача – 10,5 куб. метрів на одну особу на місяць.

Переглядів: 22 | Додав: Falcon | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0