Управління соціального захисту Глухівської міської ради
Головна » 2011 » Грудень » 9 » Зміни, які відбулися з прийняттям Закону України
15:03
Зміни, які відбулися з прийняттям Закону України
Зміни, які відбулися з прийняттям Закону України
 "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи в частині пенсійного віку 
Продовження.

 
   З 1 жовтня 2011 року набрав чинності прийнятий 8 липня 2011 року Закон України "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи" № 3668-VI (далі Закон 3668). 

1.  В ЧАСТИНІ ПЕНСІЙНОГО ВІКУ

   5) внесені зміни до законів України "Про зайнятість населення” та "Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні”. З урахуванням зазначених змін особам, трудовий договір з якими розірвано з ініціативи власника або уповноваженого ним органу у зв’язку із змінами в організації виробництва і праці, в тому числі ліквідацією, реорганізацією, перепрофілюванням підприємств, установ та організацій, скороченням чисельності або штату працівників, а також виявленою невідповідністю працівника займаній посаді за станом здоров’я, гарантується право на достроковий вихід на пенсію, якщо звільнення відбулося за півтора року до досягнення пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону 1058  - Закон України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», (тобто за півтора року до досягнення 60 років чоловіками  і 55 років 6 місяців - 60 років (за вищезазначеною схемою) – жінками), або віку, що дає право на призначення пенсії відповідно до законів України "Про державну службу”, "Про статус народного депутата України”, "Про наукову і науково-технічну діяльність” (за наявності відповідних умов).
  Ще одна зміна: такі пенсії призначатимуться за наявності страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі, передбаченого абзацом першим частини першої статті 28 Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, тобто за наявності  30 років страхового стажу у жінок і 35 років у чоловіків;
   6) збільшення пенсійного віку торкнеться також жінок, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”. Статтею 55 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” (в редакції прийнятих Законом 3668 змін), передбачено, що особам, які працювали або проживали на територіях радіоактивного забруднення, пенсії надаються із зменшенням пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”. При цьому відповідне зниження пенсійного віку, передбачене цією статтею, застосовується також до завершення періоду збільшення віку виходу на пенсію до 1 січня 2022 року”.
   Так, згідно із Законом 3668 жінка, яка народилася 1 червня  1957 року, матиме право на пенсію після досягнення 56 років. Якщо ця жінка відноситься до категорії постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи і має право на зниження пенсійного віку на 2 роки, то вона матиме право на пенсію після досягнення 54 років, якщо має право зниження  на 5 років – то після досягнення 51 року, якщо на 10 років – то після досягнення 46 років.

Продовження буде в наступній публікації.

Переглядів: 648 | Додав: Falcon | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0