Управління соціального захисту Глухівської міської ради
Головна » 2016 » Березень » 23 » ЗАРПЛАТА В «КОНВЕРТАХ» – СУЧАСНЕ РАБСТВО
08:52
ЗАРПЛАТА В «КОНВЕРТАХ» – СУЧАСНЕ РАБСТВО

   Однією з найболючіших проблем нашого сьогодення є виплата заробітної плати у «конвертах» Бажаючи збагатитися за будь - яку ціну, окремі працедавці свідомо ігнорують закони, не сплачуючи до бюджету в повному обсязі податок з доходів фізичних осіб. До того ж, заробітна плата в „конвертах ” позбавляє людину соціальної захищеності.
   Той, хто отримує „тіньову ” зарплату, позбавлений оплати тимчасової непрацездатності, включаючи догляд за хворою дитиною, та допомоги по вагітності та пологах; виплати допомоги по безробіттю у випадку втрати роботи, одержання пристойної пенсії в старості, по інвалідності, та інших випадках, передбачених законодавством. Крім того, нелегальна робота - це відсутність захисту від незаконного звільнення, гарантій на безпечні й здорові умови праці, гарантованого права на відпочинок.
    Аби змусити свого роботодавця платити гідну офіційну заробітну плату, найманому працівникові необхідно зайняти чітку позицію і наполягати на виплаті заробітної плати з дотриманням вимог чинного законодавства.
   Громадяни, які погоджуються отримувати зарплату у «конвертах», не тільки сприяють розвитку тіньових схем, а й позбавляють себе соціальної захищеності. Адже пенсію вони матимуть тільки з офіційно нарахованої суми заробітної плати. Ухиляючись від оподаткування шляхом мінімізації реальних доходів, вони позбавляють себе не тільки достойної пенсії в майбутньому, а й лікарняних, декретних виплат, отримання банківських кредитів тощо. Це потрібно знати найманим працівникам, які погоджуються отримувати зарплату в „конверті ”. Маючи дуже сумнівний виграш сьогодні - вони одночасно програють в майбутньому.
    На жаль, більшість працівників іноді свідомо погоджуються на пропозицію роботодавців отримувати офіційну (часто мінімальну) та неофіційну (значно вище мінімальної) зарплатню. Трапляється, що вони навіть не знають про те, що їхня „прозора ” зарплата значно відрізняється від тої, яка записана у відомості.
   Кожен громадянин повинен знати, що відповідальність за нарахування, утримання та сплату (перерахування) до бюджету податку з доходів у вигляді заробітної плати несе працедавець, який виплачує доходи на користь платника податку.

Переглядів: 136 | Додав: Falcon | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0