Управління соціального захисту Глухівської міської ради
Головна » 2016 » Липень » 11 » Зарплата у конверті – вигода чи небезпека ?
07:33
Зарплата у конверті – вигода чи небезпека ?

   В умовах сьогодення нагальним стає питання щодо забезпечення дотримання соціальних гарантій, в першу чергу, легалізації виплати заробітної плати. На жаль, сьогодні виплата нелегальної заробітної плати все більше набуває характеру соціального явища, ослаблює соціальний захист працівників, зменшує надходження до бюджетів та державних соціальних фондів. Тому легалізація заробітної плати, прихованої зайнятості на сьогодні є одним з найприорітетніших напрямків роботи державних органів.
   Працівник, який отримує зарплатню в «конверті», стає повністю беззахисним перед роботодавцем. Усна домовленість жодним чином не фіксується. Юридично, роботодавець сплачує стільки, скільки вважає за потрібне, й доти, поки вважає за потрібне. Працівник не має жодних доказів на підтвердження дійсного розміру своєї заробітної плати та трудового стажу. Дуже важливо, щоб громадяни усвідомили, що їх згода отримувати зарплату «в конвертах» позбавляє їх соціального захисту, права на гідні умови праці та відпочинку, соціальної захищеності в разі тимчасової непрацездатності – не оплачуються лікарняні листи, не проводяться виплати допомоги жінкам під час вагітності та пологів, страхові виплати в разі настання нещасного випадку на виробництві, не виникає права на допомогу з безробіття залежно від отримуваної заробітної плати в разі втрати роботи і т.д.
   Для роботодавців використання нелегальної праці теж доволі часто створює зайві проблеми, оскільки на нелегального працівника не поширюються правила внутрішнього трудового розпорядку. Відсутня правова підстава повної або часткової матеріальної відповідальності, що є особливо актуальним у сфері торгівлі та обслуговування.
   Перш за все, самі громадяни мають бути зацікавлені в тому, щоб працювати офіційно. В кінцевому результаті від приховування зарплати страждають саме вони. Отже, отримуючи заробітну плату в «конвертах». людина залишається соціально незахищеною у майбутньому.
   На сьогодні тіньова економіка, а, відповідно, і заробітна плата, стала звичним для більшості населення явищем. Люди щодня стикаються з тіньовою діяльністю, і вона не викликає ніякого осуду суспільства. Це породило певний суспільний парадокс: тіньова економіка та заробітна плата певною мірою перестали бути тіньовими, тобто схованими від суспільства і невідомими йому.
   Але важливо зрозуміти, що існує заробітна плата «в конвертах», але не існує пенсії «в конвертах». Тому потрібно проводити якнайширшу роз’яснювальну роботу для підвищення свідомості як роботодавців, так і найманих працівників.
   Шановні громадяни, роботодавці!
   Звертаємо увагу керівників підприємств, установ, організацій та підприємців щодо неприпустимості випадків виплати заробітної плати «у конвертах», а також виплати заробітної плати в розмірах нижче мінімально встановленої законодавством.    Пам’ятайте, що отримуючи заробітну плату в«конверті» чи маючи інше неоформлене джерело доходу, ви маєте забезпечене сьогодення, але ризикуєте своїм майбутнім…

Переглядів: 100 | Додав: Falcon | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0