Управління соціального захисту Глухівської міської ради
Головна » 2012 » Березень » 6 » Зарахування стажу при призначенні пенсії
17:28
Зарахування стажу при призначенні пенсії
ПРОХОДЖЕННЯ ВІЙСЬКОВОЇ СЛУЖБИ
За період до 1 січня 2004 року
Відповідно до статті 56 Закону № 1788 до стажу роботи зараховується військова служба та перебування в партизанських загонах і з’єднаннях, служба в органах державної безпеки та органах внутрішніх справ, незалежно від місця проходження служби.
Крім того, як передбачено статтею 57 зазначеного Закону, військова служба у складі діючої армії у період бойових дій, у тому числі при виконанні інтернаціонального обов’язку, а також перебування в партизанських загонах і з’єднаннях зараховується до стажу роботи на пільгових умовах у порядку, встановленому для обчислення строків цієї служби при призначенні пенсій за вислугу років військовослужбовцям. Згідно з Порядком обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членам їхніх сімей, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року № 393, участь у бойових діях у воєнний час зараховується до вислуги років із розрахунку один місяць служби за три місяці.
Таким чином, при призначенні пенсії відповідно до Закону № 1058 військова служба зараховується до стажу роботи в календарному обчисленні, а в разі участі в бойових діях під час проходження цієї служби — один місяць служби за три місяці.
Для підтвердження військової служби, служби в органах державної безпеки, розвідувальних органах приймаються: військові квитки; довідки військових комісаріатів, військових частин і установ системи Міноборони, Держкомкордону, Головного управління командуючого Національною гвардією, Управління охорони вищих посадових осіб України, органів управління інших військових формувань, що утворюються Верховною Радою України, Служби безпеки, Держспецзв’язку, Держспецтрансслужби; довідки архівних і військово-лікувальних установ. Для підтвердження служби в органах внутрішніх справ приймаються довідки, які видаються в порядку, встановленому МВС.
За період після 1 січня 2004 року
Відповідно до статті 11 Закону № 1058 загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню підлягають військовослужбовці, особи рядового і начальницького складу, а також особи, які проходять строкову військову службу у Збройних Силах України, Службі безпеки України, інших утворених відповідно до законів України військових формуваннях, а також в органах Міністерства внутрішніх справ України. Відповідно зазначені періоди служби зараховуються до страхового стажу.
Незважаючи на те, що за осіб, які проходять строкову військову службу, страхові внески почали сплачуватися з 1 січня 2005 року і в розмірі, меншому мінімального страхового внеску, відповідно до пункту 3 частини восьмої розділу XV «Прикінцеві положення» Закону № 1058 періоди строкової служби після 1 січня 2004 року зараховуються до страхового стажу як періоди, за які сплачено страхові внески у сумі мінімального страхового внеску. При обчисленні коефіцієнта заробітної плати (доходу) у цьому випадку враховується мінімальний розмір заробітної плати.
 
З 1 січня 2004 року набув чинності Закон України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» від 9 липня 2003 року № 1058-IV (далі — Закон № 1058
Закону України «Про пенсійне забезпечення» від 5 листопада 1991 року № 1788-XII (далі — Закон № 1788)
Переглядів: 1173 | Додав: Falcon | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0