Управління соціального захисту Глухівської міської ради
Головна » 2014 » Вересень » 8 » Запрошуємо на реабілітацію
14:07
Запрошуємо на реабілітацію

   Глухівський міський центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів   здійснює роботу по реабілітації та  соціальній адаптації дітей   з обмеженими фізичними та розумовими можливостями віком від народження  до 35  років, які отримали статус інваліда і потребують реабілітаційних заходів за висновками лікувальних установ та індивідуальною реабілітаційною програмою.

Основними напрямками роботи Центру є:

- Медичний супровід;

-  Виявлення та розвиток індивідуальних здібностей дитини  ;

Педагогічна корекція  ;

-  Арттерапія;    

 -  Казкотерапія;  

Формування навичок міжособистісного спілкування  ;

Освоєння навичок самообслуговування  ;

-  Логопедична корекція;

Надання комп’ютерних знань;

Розвиток фізичних здібностей;

Психологічна діагностика особистості дитини-інваліда  ;

-  Гурткова робота;

Надання консультативної допомоги сім’ям, які мають дитину-інваліда.

ВСІ РЕАБІЛІТАЦІЙНІ ПОСЛУГИ НАДАЮТЬСЯ БЕЗКОШТОВНО.

           Керуючись  Наказом Міністерства соціальної політики України від 15.08.2013р. №505 «Про затвердження Типового положення про центр соціальної реабілітації дітей – інвалідів» основною формою надання послуг є курс реабілітації в рамках стандартного набора заходів. Тривалість курсу реабілітації приймається реабілітаційною комісією Центра. 

             Під час курсу реабілітації на заняттях з педагогом соціальним та вихователем  діти набувають навичок міжособистого спілкування, інтегруються у дитячий колектив та почувають себе частинкою суспільства. Сумісні заняття та ігри виховують у дітей навички дотримання певних правил та  дисципліни. Поліпшується загальний стан дітей, тактильна чутливість, підвищується розумова та фізична активність. Діти набувають комп’ютерних знань, розширяють кругозір, знайомляться  з природою рідного краю, розвивають грубу та дрібну моторику, а також поширюють навички з самообслуговування, які дають  впевненість у собі  , що добре впливає   на психоемоційний стан дітей.

За допомогою роботи фахівців центру , які проводять діагностику особистості дитини – інваліда та визначають форми, методи та засоби реабілітації, у  дітей виявляються  індивідуальні здібності, які вдома не проявлялись, або на них не звертали увагу. Логопед центру діагностує граматичну будову мови  дитини, стан артикуляційного апарату, вимову звуків, наявність учбових., господарсько – побутових навичок та навичок з самообслуговування. Тому заняття з логопедом якісно впливають на розвиток артикуляційного апарату,   поліпшують звуковимову та збагачують словниковий запас дітей.  

           Для комфортного проведення  занять в центрі функціонує спортивно-тренажерний зал,   комп’ютерний клас підключений до мережі інтернет, трудова майстерня, кімната ранньої реабілітації.

          Виробами  «Альма» обладнана ігрова кімната, де є «сухий» басейн, гральні лабіринти, сенсорні м’ячі і багато іншого навчального-грального обладнання , яке сприяє фізичному  та психологічному розвитку.

Для занять та ігор на свіжому повітрі прибудинкова   територія  облаштована  дитячим ігровим майданчиком        

          У центрі розташована «Сенсорна кімната» - кімната емоційного розвантаження. Її головна функція - привести в гармонійний стан психіку дитини, налаштувати психіку на рівну, спокійну і продуктивну роботу.  

        З метою розширення творчіх здібностей дитини  створена  художньо-театральна студія “Дивосвіт”. Учасники якого щороку займають призові місця  на  обласному фестивалі інтегрованих театрів “Веселка”.

Життя вихованців центру наповнене не тільки заняттями, а й цікавими зустрічами та розвагами, які стали можливими за активної участі друзів – меценатів. Вони організують поїздки на творчі фестивалі та відвідування циркових вистав  .  

      Комфортні адаптовані умови, злагоджений механізм всього персоналу центру забезпечують виконання  задачі комплексної реабілітації, а саме: підвищення дитячої соціальної активності, відродження радості життя, вміння бути корисним сім’ї  та суспільству.

Шановні батьки, чи опікуни, що виховують дитину з особливими потребами запрошуємо Вас скористатися можливістю і пройти курс реабілітації у Глухівському міському центрі реабілітації дітей-інвалідів. Для проходження курсу реабілітації Вам необхідно надати : індивідуальну програму реабілітації інваліда,  медичний висновок про встановлення інвалідності, свідоцтво про народження дитини та пенсійне посвідчення .

 

За довідками звертатися за адресою: м. Глухів, вул. Інститутська 3.

тел. 2-33-51

Переглядів: 195 | Додав: Falcon | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0