Запитували? Відповідаємо. - 23 Березня 2016 - УПСЗН Глухівської міської ради

Управління соціального захисту населення                     Глухівської міської ради

Неділя, 11.12.2016, 12:00

Вітаю Вас Гість | RSS | Головна | Реєстрація | Вхід

Головна » 2016 » Березень » 23 » Запитували? Відповідаємо.
08:27
Запитували? Відповідаємо.

   За якими показниками під час проведення атестації робочих місць за умовами праці підтверджується право на пенсію за віком на пільгових умовах за Списками № 1 і № 2 і якими нормативними документами регулюються ці питання?

   Атестація робочих місць за умовами праці проводиться згідно з Порядком проведення атестації робочих місць за умовами праці, затвердженим постановою Кабінету Міністрів від 01.08.92 р. № 442 та Методичними рекомендаціями для проведення атестації робочих місць за умовами праці, затвердженими постановою Міністерства праці від 01.09.92 р. №41.

   Атестація робочих місць за умовами праці — комплексна оцінка всіх факторів виробничого середовища і трудового процесу, супутніх соціально-економічних факторів, що впливають на здоров'я і працездатність працівників в процесі трудової діяльності.

   Санітарно-гігієнічні дослідження факторів виробничого середовища і трудового процесу проводяться санітарними лабораторіями підприємств і організацій, атестованих органами Держспоживстандарту і Міністерства охорони здоров'я за списками, що узгоджуються з органами Державної експертизи умов праці, а також на договірній основі лабораторіями територіальних санітарно-епідеміологічних станцій.

   Лабораторно-інструментальні дослідження фізичних, хімічних, біологічних, визначення психофізіологічних факторів проводяться в процесі роботи у характерних (типових) виробничих умовах, при справних і ефективно діючих засобах колективного та індивідуального захисту.

   За результатами атестації (на підставі протоколів замірів і фотографії робочого дня) складається Карта умов праці (далі — Карта), форма якої наведена у додатку 2 до Методичних рекомендацій для проведення атестації робочих місць за умовами праці, затверджених Міністерством праці (постанова від 01.09.92 р. № 41) і Міністерством охорони здоров'я.

   Оцінка умов праці, якщо є два або більше шкідливих і небезпечних виробничих фактори, здійснюється за найвищим класом або ступенем. Оцінка результатів лабораторних досліджень, інструментальних вимірів проводиться шляхом порівняння фактично визначеного значення з нормативним (регламентованим). При цьому шум і вібрація оцінюються за еквівалентним рівнем.

   Ступінь шкідливості та небезпечності кожного фактора виробничого середовища і трудового процесу (заносяться у гр. 6,7,8 Карти) тільки III класу визначається за критеріями, встановленими Гігієнічною класифікацією праці.

   Право на пенсію за віком на пільгових умовах підтверджується за умови наявності на робочому місці шкідливих і небезпечних факторів III класу умов і характеру праці.

За Списком № 1:

1) не менше двох факторів 3-го ступеня відхилення від норм; або

2) одного фактора 3-го ступеня і трьох факторів 1-го чи 2-го ступеня відхилення від норм; або

3) чотирьох факторів 2-го ступеня відхилення від норм; або

4) наявності в повітрі робочої зони хімічних речовин гостроспрямованої дії 1-го чи 2-го класу небезпеки.

За Списком № 2:

1) одного фактора 3-го ступеня відхилення від норм; або

2) трьох факторів 1-го, 2-го ступеня відхилення від норм; або

3) чотирьох факторів 1-го ступеня відхилення від норм.

Розглянемо це положення на конкретному прикладі: працівнику за результатами атестації робочих місць за умовами праці встановлено перевищення таких шкідливих виробничих факторів:

пил, переважно фіброгенної дії — 1-й ступінь;

мікроклімат у приміщенні — 2-й ступінь;

напруженість праці — 1 -й ступінь.

   Отже, враховуючи Показники факторів виробничого середовища, важкості і напруженості трудового процесу для підтвердження права на пільгове пенсійне забезпечення, оскільки у даному випадку є наявність трьох факторів 1, 2-го ступеня відхилення від норм, працівнику буде підтверджено право на пенсію за віком на пільгових умовах за Списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників з шкідливими та важкими умовами праці, зайнятість в яких повний робочий день дає право на пенсію за віком на пільгових умовах.

 

Переглядів: 42 | Додав: Falcon | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу

Президент України

ВР України

КМУ України

Мінсоц праці України

ПФУ

Пенсійна реформа

Державна служба занятости

Фонд соціального захисту інвалідів

Сумська обласна рада

Сумська обласна адміністрація

Глухівський міськвиконком

Неофіційний сайт Глухова

ТРК Глухов


cайт

cайт газети

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання