Управління соціального захисту Глухівської міської ради
Головна » 2014 » Травень » 5 » Запитували? Відповідаємо.
16:57
Запитували? Відповідаємо.

   4 травня 2014 року досягаю віку, який дає право на призначення пенсії відповідно до Закону України “Про наукову і науково-технічну діяльність”. Стаж наукової роботи становить понад 22 роки, страховий стаж – 37 років. Прошу надати роз’яснення, чи потрібно звільнятися з наукової посади для призначення наукової пенсії та в якому розмірі вона буде призначена?

   Статтею 24 Закону України “Про наукову і науково-технічну діяльність” визначено, що пенсія науковим (науково-педагогічним) працівникам відповідно до цього Закону призначається з дня звернення за призначенням пенсії та за умови звільнення з посади наукового (науково-педагогічного) працівника, за винятком осіб, які працюють за строковим трудовим договором (контрактом), що укладений після досягнення пенсійного віку.

   Пенсії науковим (науково-педагогічним) працівникам призначаються в розмірі 80 відсотків від сум заробітної плати наукового (науково-педагогічного) працівника, яка визначається відповідно до статті 23 цього Закону та частини другої статті 40 Закону України "Про загальнообов'язкове державне  пенсійне страхування" та на яку відповідно до законодавства нараховується збір на обов'язкове державне пенсійне страхування (внески).

   Отже, для призначення пенсії відповідно до Закону України “Про наукову і науково-технічну діяльність”, Вам слід звільнитися з наукової посади або ж після досягнення пенсійного віку укласти строковий трудовий договір (контракт). При цьому пенсію Вам буде призначено в розмірі 80 відсотків від сум заробітної плати.

   Слід зауважити, що пенсія, призначена відповідно до статті 24 цього Закону, в період роботи на посадах, які дають право на призначення пенсії в порядку та на умовах, передбачених цим Законом, законами України "Про державну службу", "Про прокуратуру", "Про статус народного депутата  України", виплачується в розмірі, обчисленому відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", а після звільнення з таких посад - у розмірі, обчисленому відповідно до цього Закону.

 

Переглядів: 127 | Додав: Falcon | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0