Управління соціального захисту Глухівської міської ради
Головна » 2014 » Березень » 6 » Запитували? Відповідаємо.
09:27
Запитували? Відповідаємо.
Чи можна надавати додаткову відпустку за шкідливі умови праці, посилаючись на Список виробництв, цехів, професій і посад, без проведення атестації робочого місця?

Відповідно до ст.7 Закону України „Про відпустки” щорічну додаткову відпустку за роботу в шкідливих  та важких умовах праці надають працівникам згідно зі Списком виробництв, цехів, професій і посад робота яких пов’язана з підвищеним нервово-емоційним та інтелектуальним навантаженням або виконується в особливих природних географічних і геологічних умовах та умовах підвищеного ризику для здоров’я, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України  від 17.11.97р.№1290.
Конкретна тривалість зазначеної відпустки встановлюється колективним договором залежно від результатів атестації робочих місць за умовами праці.
Надання працівникові щорічної додаткової відпустки за роботу в шкідливих і важких умовах праці може здійснюватись лише за умови таких обставин:
1.    Наявності в Списку виробництв, цехів, професій і посад робота яких пов’язана з підвищеним нервово-емоційним та інтелектуальним навантаженням або виконується в особливих природних географічних і геологічних умовах та умовах підвищеного ризику для здоров’я посади працівника.
2.    Проведення атестації робочого місця.

Який порядок надання додаткових відпусток, якщо працівник одночасно має право на додаткову відпустку за роботу в шкідливих умовах та   особливий характер праці?

 Згідно зі ст.10 Закону України „Про відпустки” щорічна додаткова відпустка, передбачена ст.7 (за роботу зі шкідливими і важкими умовами праці) та п.1, 2 ч.1. ст.8 (за особливий характер праці) цього Закону, надається понад щорічну основну відпустку за однією підставою, за вибором працівника.
При цьому, варто пам’ятати, що тривалість щорічної основної та додаткових відпусток, за загальним правилом, не повинна перевищувати 59 календарних днів.

Переглядів: 177 | Додав: Falcon | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0