ЗАПИТУВАЛИ? ВІДПОВІДАЄМО - 26 Вересня 2013 - УПСЗН Глухівської міської ради

Управління соціального захисту населення                     Глухівської міської ради

Четвер, 08.12.2016, 02:13

Вітаю Вас Гість | RSS | Головна | Реєстрація | Вхід

Головна » 2013 » Вересень » 26 » ЗАПИТУВАЛИ? ВІДПОВІДАЄМО
10:23
ЗАПИТУВАЛИ? ВІДПОВІДАЄМО
Працювала монтажником радіоелектронної апаратури та приладів. Чи дає ця професія право на пільгову пенсію?

Відповідь. Згідно зі ст.13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» право на пенсію за віком на пільгових умовах мають працівники, зайняті повний робочий день на роботах з особливо шкідливими й особливо важкими, та із шкідливими і важкими умовами праці, за Списками №1 і №2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджуваними Кабінетів Міністрів України, і за результатами атестації робочих місць.
    Тобто, підставою для призначення пенсії за віком на пільгових умовах є насамперед наявність професії(посади) та виробництва у відповідному Списку, а також підтвердження шкідливих умов праці працівника за результатами атестації робочих місць за умовами праці впродовж повного робочого дня (не менш ніж 80%), установленого для такого виробництва. Відсутність хоча б однієї з цих умов не дає права на пенсію за віком на пільгових умовах.
    Професія «монтажник радіоелектронної апаратури та приладів» не передбачена  як чинними  раніше Списками так і нині чинними, тому правом на пенсію на пільгових умовах відповідні робітники як не користувалися, так і не користуються.
    При цьому слід підкреслити що професії «паяльщик», «паяльщик по свинцю», «паяльщик радіодеталей», «монтажник радіоелектронної апаратури та приладів» не можна ототожнювати, оскільки це різні професії, мають різні кваліфікаційні характеристики та вимоги, характер виконуваних робіт, коди в Класифікаторі професій.
    Отже, враховуючи викладене, робота за професією «монтажник радіоелектронної апаратури та приладів» не дає права на пенсію за віком на пільгових умовах.

Переглядів: 192 | Додав: Falcon | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу

Президент України

ВР України

КМУ України

Мінсоц праці України

ПФУ

Пенсійна реформа

Державна служба занятости

Фонд соціального захисту інвалідів

Сумська обласна рада

Сумська обласна адміністрація

Глухівський міськвиконком

Неофіційний сайт Глухова

ТРК Глухов


cайт

cайт газети

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання