Управління соціального захисту Глухівської міської ради
Головна » 2011 » Травень » 12 » Запитання-відповіді щодо заходів реформування пенсійної системи
09:56
Запитання-відповіді щодо заходів реформування пенсійної системи
   Чи планує влада починати пенсійну реформу „з себе”? Чи зберігається в нинішньому вигляді механізм призначення спеціальних пенсій (державним службовцям, науковці, судді, депутати, прокурори, журналісти державних та комунальних ЗМІ, тощо). Чи збільшується (і на скільки саме по різних категоріях) період, за який враховується заробітна плата, при визначенні спеціальних пенсій?  Який коефіцієнт заміщення (зарплати пенсією) передбачається для різних категорій спецпенсіонерів?

   Передбачається  встановити досить суттєві обмеження для спеціальних пенсій (народні депутати, судді, працівники Національного банку України, митної служби, наукові працівники, журналісти державних та комунальних засобів масової інформації, тощо) зокрема їх стосуватиметься:
-    встановлення максимального розміру пенсії на рівні 12 розмірів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність;
-    збільшення періоду, за який їм враховується заробітна плата для обчислення пенсії;
-    зниження максимального відсотка для визначення розміру пенсії (коефіцієнту заміщення);
-    виплата спеціальних пенсій при продовженні роботи проводитиметься у розмірі трудової пенсії.

   Як виплачуватимуть спецпенсії працюючим пенсіонерам?  Чи втрачатиме працюючий пенсіонер право на спецпенсію при зміні місця роботи?

   Виплату спеціальних пенсій (державним службовцям, науковим працівникам, депутатам, працівникам органів прокуратури та суду, органів місцевого самоврядування, журналістам) за період роботи передбачається здійснювати у розмірі трудової пенсії. Після звільнення з роботи – виплата пенсії здійснюється у розмірах, визначених спеціальними законами.

   Яку пропозицію ухвалено щодо скорочення надвисоких пенсій (10 тис. грн. і вище). Чи запроваджуватиметься обмеження на рівні 12 прожиткових мінімумів для непрацездатних і якої кількості громадян воно торкнеться? Чи торкнеться це тих, хто оформив пенсію до 2011 року?

   Що стосується скорочення надвисоких пенсій, то пропонується встановити максимальний розмір пенсії на рівні 12 розмірів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. Виходячи із розміру прожиткового мінімуму на грудень 2010 року (734,00 грн.) це становить 8808 грн. У 2011 році обмеження розміру пенсії стосуватиметься приблизно 400 осіб, які вийдуть на пенсію вперше.

   Ч
и є відмінність у тому, яким чином обмежуватимуть розмір спеціальних пенсій і трудових?

   Обмеження пенсій максимальним розміром всіх категорій пенсіонерів, незалежно від того, за нормами якого закону їм призначено пенсії.
Переглядів: 284 | Додав: Falcon | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0