Запитання-відповіді щодо пенсійної системи - 5 Червня 2011 - УПСЗН Глухівської міської ради

Управління соціального захисту населення                     Глухівської міської ради

Четвер, 08.12.2016, 11:51

Вітаю Вас Гість | RSS | Головна | Реєстрація | Вхід

Головна » 2011 » Червень » 5 » Запитання-відповіді щодо пенсійної системи
15:08
Запитання-відповіді щодо пенсійної системи
 
Чи будуть мати право на достроковий вихід на пенсію матері, які виховали 3-х дітей?

   Відповідно до Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” право на призначення дострокової пенсії за віком, але не раніше ніж за 5 років до досягнення пенсійного віку, передбаченого статтею 26 цього Закону, за наявності не менше 15 років страхового стажу мають  жінки, які народили п'ятеро або більше дітей і виховали їх до шестирічного віку, і матері інвалідів з дитинства, які виховали їх до цього віку.
   Проектом Закону України "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи” (реєстр. № 7455) не передбачено встановлення пільг у пенсійному забезпеченні для матерів, які народили 3-х дітей.

Чи включається до періоду, за який враховується заробітна плата для обчислення пенсії час, коли особа отримувала допомогу по безробіттю в Центрі зайнятості?

   З 01.01.2004 року набрав чинності Закон України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” (далі – Закон). Згідно зі статтею 40 цього Закону для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд до 1 липня 2000 року, незалежно від перерв, та за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року.
   Статтею 24 Закону визначено, що страховий стаж – це період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій ніж мінімальний страховий внесок Період, протягом якого особа, яка підлягала загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню на випадок безробіття, отримувала допомогу по безробіттю (крім одноразової її виплати для організації безробітними підприємницької діяльності) та матеріальну допомогу у період професійної підготовки, перепідготовки або підвищення кваліфікації включається до страхового стажу.
   Оскільки, час отримання допомоги по безробіттю, матеріальної допомоги у період професійної підготовки, перепідготовки або підвищення кваліфікації є страховим стажем, то з огляду на положення  ст. 40 Закону, зазначені проміжки часу включаються до періоду, за який враховується заробітна плата для обчислення пенсії.



Я два роки працювала в військовій частині в Афганістані в 1984-1986 р.р., маю статус учасника бойових дій. Чи маю я право на призначення пенсії на 5 років раніше досягнення загальновстановленого пенсійного віку?


   Відповідно до пункту 3 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування" тимчасово, до прийняття відповідного закону військовослужбовці, особи начальницького  і  рядового складу органів внутрішніх справ, які брали участь у бойових діях, мають право на призначення дострокової пенсії за віком, але не раніше ніж за 5 років до досягнення пенсійного віку, передбаченого статтею 26 цього Закону, за наявності страхового стажу не менше 25 років для чоловіків і не менше 20 років для жінок.
   Згідно Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування", затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 р. № 22-1, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27.12.2005 р. № 1566/11846, до заяви про призначення пенсії вищезазначеній  категорії осіб додається посвідчення  учасника  бойових  дій та довідка військового комісаріату про період (періоди) військової служби та участі у бойових діях.
   Оскільки, Ви в Афганістані працювали за наймом, а не проходили військову службу, тобто не мали статусу "військовослужбовця” та не брали участь у бойових діях, підстав для призначення пенсії зі зниженням пенсійного віку немає.



Чи сплачується єдиний внесок за осіб засуджених до позбавлення волі?


   Платники єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування визначені статтею 4 Закону.
Відповідно до пунктів 2 та 3 частини першої статті 4 Закону платниками єдиного внеску є:
-    працівники - громадяни України, іноземці (якщо інше не встановлено міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України) та особи без громадянства, які працюють: на підприємствах, в установах та організаціях, в інших юридичних осіб, у фізичних осіб – підприємців, у фізичних осіб, які забезпечують себе роботою самостійно, та в інших фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством;
-    фізичні особи, які виконують роботи (надають послуги) на підприємствах, в установах та організаціях, в інших юридичних осіб чи у фізичних осіб - підприємців або осіб, які забезпечують себе роботою самостійно, за цивільно-правовими договорами.
Згідно з цим Законом засуджені до позбавлення волі не належать до платників єдиного внеску.


Чи матимуть право на достроковий вихід на пенсію особи,
які потерпілі від Чорнобильської катастрофи?


   Статтею 55 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” передбачено, що право на пенсію за віком із зниженням пенсійного віку мають, зокрема, особи потерпілі від Чорнобильської катастрофи, які станом на 01.01.1993 постійно проживали або постійно проживають, чи постійно працювали або постійно працюють у зоні посиленого радіологічного контролю не менше 4 років. Пенсійний вік знижується початково на 2 роки (у разі постійного проживання або постійної роботи у зазначеній зоні з моменту аварії по 31 липня 1986 року незалежно від часу проживання або роботи в цей період) та додатково на 1 рік за кожні 3 роки проживання, роботи, але не більше 5 років.
   Згідно статті 65 Закону посвідчення "Потерпілий від Чорнобильської катастрофи” є документом, який підтверджує статус громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.
Законопроектом "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи” (реєстр. № 7455) передбачається, що особам, які працювали або проживали на територіях радіоактивного забруднення, пенсії надаються із зменшенням пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”.
Переглядів: 251 | Додав: Falcon | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу

Президент України

ВР України

КМУ України

Мінсоц праці України

ПФУ

Пенсійна реформа

Державна служба занятости

Фонд соціального захисту інвалідів

Сумська обласна рада

Сумська обласна адміністрація

Глухівський міськвиконком

Неофіційний сайт Глухова

ТРК Глухов


cайт

cайт газети

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання