Управління соціального захисту Глухівської міської ради
Головна » 2014 » Липень » 24 » Запитання і відповіді пенсійного забезпечення
14:29
Запитання і відповіді пенсійного забезпечення

   Я отримую пенсію державного службовця. У 2012 році в державному органі, звідки я звільнилася на пенсію, кілька разів було підвищено заробітну плату. Однак, у перерахунку пенсії в Пенсійному фонді мені відмовили. Чи вірно це?

   Так, вірно. Постановою Кабінету Міністрів України від 20.05.2009 № 482 “Деякі питання оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів, що фінансуються з бюджету” установлено, що у разі, коли розмір посадового окладу працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів, що фінансуються з бюджету, нижчий ніж визначений законом розмір мінімальної заробітної плати, посадовий оклад установлюється на рівні відповідного розміру мінімальної заробітної плати.
   Згідно із статтею 37-1 Закону України “Про державну службу”, у разі підвищення розміру заробітної плати працюючим державним службовцям здійснюється перерахунок раніше призначених пенсій.
   Перерахунок пенсії здійснюється виходячи із сум заробітної плати, на які нараховуються страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування працюючого державного службовця відповідної посади та рангу на момент виникнення права на перерахунок пенсії.
   Останній перерахунок пенсій державних службовців було проведено з 01.02.2008 у зв’язку з прийняттям постанови Кабінету Міністрів України від 06.02.2008 № 34, якою підвищено заробітну плату державним службовцям. У подальшому рішень Уряду України щодо підвищення заробітної плати державним службовцям не приймалось.
Оскільки постанова Кабінету Міністрів України від 20.05.2009 № 482 не передбачає підвищення заробітної плати працюючим державним службовцям, для проведення перерахунку Вашої пенсії у зв’язку із зміною розміру мінімальної заробітної плати підстави відсутні.

Переглядів: 232 | Додав: Falcon | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0