Управління соціального захисту Глухівської міської ради
Головна » 2011 » Грудень » 13 » Запитання-відповіді
15:51
Запитання-відповіді
?З 1 жовтня 2011 року набрав чинності прийнятий 8 липня 2011 року Закон України "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи"
«Матері дітей-інвалідів  мали право виходити на пенсію на 5 років    раніше, тобто   в 50 років. Розкажіть , що  зміниться для них? Який мінімальний трудовий стаж потрібен матерям дітей-інвалідів, щоб  вони отримували пенсію? І на яку пенсію вони можуть розраховувати? Чи входить в пенсійний стаж неоплачувана  відпустка  по догляду за  дитиною від 3 до 6 років?»
 — Якщо ви – мати дитини -інваліда, то у вас зберігається право виходу на пенсію в 50 років. Також, це право зберігається у жінок, які народили   п’ятеро та  більше  дітей. Для визначення права на пенсію необхідно мати мінімальний страховой  стаж – з 1 жовтня  2011 року він підвищується до  15 років. Також, якщо жінка   не працює , і отримує  допомогу по догляду за дитиною-інвалідом, в Пенсійниый фонд сплачуються внески за рахунок Держбюджету  та цей період зараховується в страховий стаж.
Сам порядок обчислення стажу не змінився. Якщо жінка доглядала за  дитиною у віці     від 3 до 6 років, то цей період будет зарахований до вашого стажу, якщо ви в цей час   перебували у трудових відношенням, і були у відпустці по  догляду за дитиною. Однак, такий період ви можете включити до стажу, тільки якщо ви були у відпустці по догляду за дитиною до 2004 року. Якщо ви були в такій відпустці  після 2004 року, то ці  роки в стаж не зараховуються.

Переглядів: 558 | Додав: Falcon | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0