Управління соціального захисту Глухівської міської ради
Головна » 2015 » Березень » 3 » Забезпечення інвалідів автомобілями
22:02
Забезпечення інвалідів автомобілями

здійснюється відповідно до „Порядку забезпечення інвалідів автомобілями” затвердженого постановою Кабінету Міністрів
України  від 19 липня 2006р. № 999 та змінами до даної постанови затверджені постановою Кабінету Міністрів України
від 8 вересня 2010р. № 826

   Департамент соціального захисту населення обласної державної адміністрації здійснює видачу спецавтомобілів відповідно до черговості інвалідів їх категорії та модифікації автомобіля. Черговість на отримання автомобілів встановлюється на основі дати висновку органів медико-соціальної експертизи про встановлення інваліду показань для забезпечення його автомобілем.

   Облік інвалідів ведеться в розрізі категорій за окремою нумерацією:

-   інваліди з правом першочергового забезпечення;
-   з правом на позачергове забезпечення;
-   з правом на забезпечення автомобілями в порядку загальної черги.
   Облік інвалідів унаслідок трудового каліцтва ведеться окремо.
   Автомобілі виділятимуться інвалідам безоплатно або на пільгових умовах з оплатою 30% чи 7 % вартості.
   Отже, відповідно до вимог чинного законодавства ,  інваліди забезпечуються автомобілями з дотриманням черговості та в межах видатків, виділених з державного бюджету на ці цілі.
  Незалежно від медичних показань право на забезпечення автомобілями мають інваліди І та ІІ групи з числа ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС та потерпілих від Чорнобильської катастрофи, а також громадяни, які брали участь у ліквідації інших ядерних аварій та випробувань, зокрема у військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї.
   Після смерті інваліда автомобіль, яким він був забезпечений Департаментом соціального захисту або управлінням виконавчої дирекції, 
строк експлуатації якого більше ніж 10 років, залишається члену сім ї, який на час смерті інваліда проживав та був зареєстрований за місцем проживання і реєстрації інваліда.    Автомобіль, строк експлуатації  якого менше ніж 10 років, після смерті інваліда залишається у користуванні його сім ї, якщо в ній є інвалід, який:
має підстави для забезпечення автомобілем згідно з пунктом 3 цього порядку ;
проживав і був зареєстрований на час смерті інваліда за місцем його проживання і реєстрації;
не має іншого автомобіля, у тому числі отриманого через департамент соціального захисту або  управління виконавчої дирекції.
   Іншому члену сімї померлого інваліда, який проживає та зареєстрований за місцем проживання і реєстрації інваліда, автомобіль, строк експлуатації якого менше ніж 10 років, залишається у разі сплати ним до спеціального фонду державного бюджету.
   В іншому разі автомобіль повертається (вилучається ) Департаменту соціального захисту або управлінню виконавчої дирекції у повному комплекті.
Водночас, ще одним із шляхів забезпечення потреби цієї категорії громадян в спецавтотранспорті є     гуманітарна допомога.
   Відповідно до Закону України «Про гуманітарну допомогу» передбачено, Комісія з питань гуманітарної допомоги при Кабінеті Міністрів України може визнати гуманітарною допомогою легкові автомобілі, які на момент ввезення на митну територію України були виготовлені не більше як 10 років тому, з об'ємом двигуна не більше як 1800 сантиметрів кубічних, що отримується Департаментом соціального захисту населення облдержадміністрації для подальшої передачі інвалідам, які перебувають в установленому порядку на обліку для отримання спеціального автотранспорту.
   Слід зазначити, що органи соціального захисту населення не здійснюють пошук автомобілів, а лише надають  інвалідам допомогу в оформленні відповідних документів.
   Передбачено, що автомобіль, отриманий Департаментом, як гуманітарна допомога для конкретного інваліда, який перебуває на обліку, видається безоплатно такому інваліду (за його згодою), дитині-інваліду (за згодою її законного представника) незалежно від черговості на 10 строк, визначений з дати видачі, із зняттям з обліку, без права продажу, дарування, передачі (в тому числі за довіреністю) іншій особі. 
   Після смерті інваліда,  дитини-інваліда автомобіль,  визнаний гуманітарною   допомогою,  яким  інвалід  був  забезпечений  через Департамент соціального захисту і користувався менше ніж 10років,  може  бути  переданий  у  власність одному з членів сім'ї інваліда за рішенням Комісії з питань  гуманітарної допомоги  при Кабінеті  Міністрів  України  за умови сплати податків і зборів за ставками,  діючими   на   день   здійснення   митного   оформлення автомобіля." 
   Автомобіль, яким  інвалід  користувався  менше ніж 10 років, після смерті інваліда може залишитись у  користуванні  його  сім'ї безоплатно, ящо в ній є інвалід.
   У разі несплати членом сім ї інваліда, дитини-інваліда податків і зборів (обов язкових платежів) автомобіль повертається Департаменту. 

   Додаткову інформацію з даного питання можна одержати за адресою: 
Управління соціального захисту населення Глухівської міської ради, вул. Курлука, 1/3,    м. Глухів, Сумська обл., 41400, тел. (05444) 3-10-29. 

     

Переглядів: 475 | Додав: Falcon | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0