За яких умов робітники мають право на доплату до тарифної ставки за роботу із шкідливими умовами праці? - 25 Вересня 2014 - УСЗН Глухівської міської ради
     Управління соціального захисту Глухівської міської ради
Головна » 2014 » Вересень » 25 » За яких умов робітники мають право на доплату до тарифної ставки за роботу із шкідливими умовами праці?
13:18
За яких умов робітники мають право на доплату до тарифної ставки за роботу із шкідливими умовами праці?

   Відповідно до ст. 100 КЗпП України підвищена оплата праці встановлюється на важких роботах, на роботах із шкідливими і небезпечними умовами праці, на роботах з особливими природними географічними і геологічними умовами та умовами підвищеного ризику для здоров’я. Перелік цих робіт визначає Кабінет Міністрів України.     Віднесення робіт до категорії із шкідливими та важкими умовами праці можливе лише на підставі результатів атестації робочих місць за умовами праці, Порядок проведення якої затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 01.08.1992 р. № 442.
   Доплати за роботу із шкідливими та важкими умовами праці встановлюються в порядку за постановою Держкомпраці СРСР і Секретаріату ВЦРПС від 03.10.1986 р. № 387/22-78 "Об утверждении Типового положения об оценке условий труда на рабочих местах и порядке применения отраслевых перечней работ, на которые могут устанавливаться доплаты рабочим за условия труда" та провадяться на робочих місцях, на яких виконуються роботи, передбачені галузевими переліками робіт із шкідливими та важкими (особливо шкідливими та особливо важкими) умовами праці у відсотках до тарифної ставки (окладу) лише за неможливості усунення шкідливих виробничих факторів організаційними або інженерно-технічними заходами:
на роботах із шкідливими та важкими умовами праці – 4, 8, 12 %;
на роботах з особливо шкідливими та особливо важкими умовами праці – 16, 20, 24 %.
      Доплати встановлюються на конкретних робочих місцях і нараховуються лише за час фактичної зайнятості працівника на роботах із шкідливими та важкими умовами праці.

              За яких умов робітники мають право на доплату до тарифної ставки                      за роботу із шкідливими умовами праці?
 

Відповідно до ст. 100 КЗпП України підвищена оплата праці встановлюється на важких роботах, на роботах із шкідливими і небезпечними умовами праці, на роботах з особливими природними географічними і геологічними умовами та умовами підвищеного ризику для здоров’я. Перелік цих робіт визначає Кабінет Міністрів України.
         Віднесення робіт до категорії із шкідливими та важкими умовами праці можливе лише на підставі результатів атестації робочих місць за умовами праці, Порядок проведення якої затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 01.08.1992 р. № 442.
Доплати за роботу із шкідливими та важкими умовами праці встановлюються в порядку за постановою Держкомпраці СРСР і Секретаріату ВЦРПС від 03.10.1986 р. № 387/22-78 "Об утверждении Типового положения об оценке условий труда на рабочих местах и порядке применения отраслевых перечней работ, на которые могут устанавливаться доплаты рабочим за условия труда" та провадяться на робочих місцях, на яких виконуються роботи, передбачені галузевими переліками робіт із шкідливими та важкими (особливо шкідливими та особливо важкими) умовами праці у відсотках до тарифної ставки (окладу) лише за неможливості усунення шкідливих виробничих факторів організаційними або інженерно-технічними заходами:
на роботах із шкідливими та важкими умовами праці – 4, 8, 12 %;
на роботах з особливо шкідливими та особливо важкими умовами праці – 16, 20, 24 %.
      Доплати встановлюються на конкретних робочих місцях і нараховуються лише за час фактичної зайнятості працівника на роботах із шкідливими та важкими умовами праці.

Переглядів: 345 | Додав: Falcon | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0