Управління соціального захисту Глухівської міської ради
Головна » 2011 » Вересень » 30 » З 1 жовтня 2011 року пенсійні виплати збільшуються
13:19
З 1 жовтня 2011 року пенсійні виплати збільшуються
   З 1 жовтня у зв’язку з черговим підвищенням розміру прожиткового мінімуму, встановленого Законом України "Про Державний бюджет України на 2011 рік”, підвищуються  розміри пенсійних виплат.
Прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, з 1 жовтня збільшується з 764 грн. до 784 грн.
  У зв’язку з цим буде проведено черговий перерахунок пенсій та надбавок і підвищень до пенсії, розмір яких залежить від прожиткового мінімуму. Зокрема, мінімальний розмір пенсії за віком, пенсії у зв’язку з втратою годувальника на одного утриманця з 1 жовтня складе 784 грн., мінімальна пенсія у зв’язку з втратою годувальника на двох утриманців – 940,80 грн., на трьох і більше – 1176 гривень, шахтарі, на яких поширюється чинність Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці», у жовтні отримають пенсію у розмірі не менше ніж 2352 гривні.
  Мінімальний розмір пенсії інвалідам війни та учасникам бойових дій (без урахування пенсій за особливі заслуги) з 1 жовтня складе: для інвалідів І групи 1881,60 гривень, ІІ групи -1685,60 гривень, ІІІ групи – 1489,60 , для учасників бойових дій – 1293,60 гривень.

Крім того будуть також підвищені:
- надбавки, підвищення, додаткові пенсії та інші виплати, розмір яких обчислюється виходячи із розміру прожиткового мінімуму (підвищення до пенсії ветеранам війни, жертвам нацистських переслідувань, додаткова пенсія постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи, надбавки до пенсії донорам, пенсії за особливі заслуги).
З 1 жовтня набирає чинності Закон України "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи", яким внесено зміни до порядку обчислення пенсії за віком. Так, для встановлення пенсії за віком у розмірі не менше прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом, чоловікам необхідно мати не менше 35 років страхового стажу, а жінкам – 30 років. Обчислення надбавки до пенсій за понаднормовий стаж проводиться також з урахуванням цих норм. Але це положення не стосується вже призначених пенсій. Ці пенсії як і раніше будуть перераховані з урахуванням мінімального страхового стажу у чоловіків 25 років, а у жінок - 20 років.
Перерахунки мінімального розміру пенсій за віком та надбавки за понаднормативний стаж у разі збільшення розміру прожиткового мінімуму проводяться непрацюючим пенсіонерам. Пенсіонерам, які працюють, пенсія буде перерахована після звільнення з роботи з урахуванням прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, який встановлений на дату звільнення з роботи.
Але, слід звернути увагу, що у разі, коли щомісячний розмір пенсійних виплат чи державної соціальної допомоги не досягає прожиткового мінімуму, встановленого законом для осіб, які втратили працездатність, таким особам надається щомісячна державна адресна допомога у сумі, що не вистачає до зазначеного прожиткового мінімуму. Тому і працюючі і непрацюючі пенсіонери будуть отримувати пенсію у розмірі не менше прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.
   Розміри  деяких виплат з 1 жовтня 2010 року: http:///PensiiZOZ/Rozmiri.doc

Переглядів: 255 | Додав: Falcon | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0