Управління соціального захисту Глухівської міської ради
Головна » 2011 » Березень » 31 » Все, що ми маємо знати про пенсійну реформу
14:37
Все, що ми маємо знати про пенсійну реформу
Що зміниться
в системі пенсійного забезпечення?


Планується спрощення процедури призначення пенсії. Для її обчислювання буде враховуватись інформація персонального обліку внесків, яка є у  Пенсійному фонді. Пенсіонеру не потрібно буде шукати довідки про зарплату 10-20-ти річної давнини, він не буде потерпати через відсутність документів підприємств, що були  ліквідовані. Неможливим стане і надання так званих «липових» довідок із завищеною заробітною платою. Законопроектом також пропонується встановити суттєві обмеження для спеціальних пенсій, що зменшить розрив між розмірами спеціальних пенсій та середніми пенсіями. Зокрема, максимальний розмір спеціальних пенсій не може перевищувати 12 прожиткових мінімумів для непрацездатних осіб. Станом на сьогодні це  9 000 гривень. Спеціальні пенсії – це пенсії призначені за спеціальними законами. Це пенсії народних депутатів, суддів, прокурорів, державних службовців, наукових працівників, журналістів державних і комунальних ЗМІ, тощо. При обчислюванні цих пенсій буде враховуватись заробітна плата не за 2 роки, а за 5, що практично унеможливить  штучне підвищення середньомісячної заробітної плату майбутнього пенсіонера. Максимальній відсоток пенсії від середньомісячної зарплати буде зменшено з 90%  - до 80%. Виплата пенсії працюючого державного службовця буде здійснюватися лише у розмірі трудової пенсії.

Яким чином  українців будуть
стимулювати до активного трудового життя?


 Мінімально необхідний страховий стаж для одержання пенсії за віком підвищується з 5 – до 15 років. Тривалість страхового стажу для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі підвищується до 35 років для чоловіків і до 30 років для жінок. Пенсійний вік для жінок кожного року буде підвищуватись на 6 місяців,  поки не зрівняється з пенсійним віком для чоловіків.

Це не популярні зміни, не бажані для людини передпенсійного віку.
 А що люди отримають натомість?


 По-перше, буде більш справедливий розподіл пенсійних коштів за рахунок зменшення різниці між найбільшими та середніми пенсіями. Працівники державних та комунальних закладів охорони здоров’я, освіти та культури при виході на пенсію будуть одержувати 10 розмірів призначеної пенсії одноразово. За бажанням працівника при обрахунку його пенсії можуть бути виключені періоди, наприклад, строкової військової служби, догляду за дітьми, пристарілими, інвалідами, та інші, що дасть можливість підвищити розрахунковий розмір середньомісячного заробітку особи, а відтак, і пенсії. Жінкам, за кожні додаткові 6 місяців подовження пенсійного віку пропонується збільшувати розмір пенсії на 2,5%, тобто, ті жінки, які будуть виходити на пенсію у 60 років одержать збільшення на 25 %. По-друге, у нас буде загальна перспектива переходу на визнаний в усьому світі страховий принцип пенсійного забезпечення, з можливістю значно збільшити відсоток пенсійної виплати до втраченого заробітку. Це, в свою чергу, буде запорукою достойного забезпеченого життя в старості
Ні порядок виплати пенсії, ні розміри пенсії нинішнім пенсіонерам не будуть змінені, оскільки це заборонено Конституцією України. Усі нововведення будуть стосуватися лише тих осіб, які будуть виходити на пенсію після прийняття Закону, який винесено на всенародне обговорення.
Переглядів: 361 | Додав: Falcon | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0