Управління соціального захисту Глухівської міської ради
Головна » 2015 » Червень » 22 » ВІЙНА. КНИГА.ПОКОЛІННЯ!
07:11
ВІЙНА. КНИГА.ПОКОЛІННЯ!

«Почалася війна…»
У серце вп’ялося
Страшною отруєною стрілою.
І на світі все змінилося.
І тривога встала над країною…….

 

   Недільний ранок 22 червня 1941 року трагічною сторінкою увійшов у життя мільйонів українців. У цей день розпочалася найжахливіша війна в історії нашого народу — Велика Вітчизняна, яка забрала життя кожного п'ятого співвітчизника. 
   День початку війни став в Україні історичним днем глибокої скорботи. Сьогодні навіть важко уявити масштаб випробувань, болю і горя, що випали на долю минулих поколінь. Ніхто не забутий! Ніщо не забуте! Так ми говоримо своїм дітям. Ми стали передавати це з покоління в покоління. Ми закріпили цю пам’ятну дату в наших серцях. Вона є в наших національних календарях, Україна встановила цю дату Указом Президента України від 17-го листопада 2000-го року № 1245/2000, вона має назву «День скорботи и вшанування пам’яті жертв Війни в Україні». Ми пам’ятаємо. Ми сумуємо. Ось чому в День скорботи і вшанування пам'яті жертв війни в Україні ми згадуємо усіх тих, хто впав на полі брані, кого замучили у концентраційних таборах, хто жертвував найдорожчим задля того, аби наша Вітчизна була вільною.   
      В роковини початку війни в літературній вітальні територіального центру соціального обслуговування населення Глухівської міської ради відбулась прем’єра книги наших земляків Миколи Єрохи та Анатолія Голуба «Ветерани війни в іменах» Глухівчани у Великій Вітчизняній війні.
   Книга присвячена нашим землякам - воїнам фронтовикам і народним месникам, які проявили мужність і відвагу в горнилі Великої Вітчизняної війни.
                    Душею й серцем помовчіть:
                    Над містом реквієм звучить.    
                    Над Глуховом тривожний голос –
                    Такий, що тиша розкололась.

                   Тук…Тук… Важке відлуння кроків
                    Під небом чистим і високім
                    Сльозою пам”яті умита.
                    Із храму вічності молитва…..

   Такими рядками починається сповідь про наших земляків. А далі розповідь про братів Шевченків,Олександра Марченка, Григорія Сенченка, Віктора Роніна та багатьох інших під рубрикою «Сини свого часу».Згадали і солдатів «лісового фронту»  П.Кульбаку, І.Лисицю, Є.Мельниченка.
   Книга «Ветерани війни в іменах» слугуватиме всім, хто гортатиме сторінки полум’яних літ. Відкриватиме для себе і майбутніх поколінь імена героїв війни.
   На заході прозвучали вірш та  пісні воєнних літ, переглянули відеофільм. Поділились спогадами  і   присутні, адже війна торкнулась кожної родини. 
Схилімо голову перед мільйонами невинних жертв, яких забрала війна. 
          Слава їм, вічна і світла пам'ять! 

Переглядів: 186 | Додав: Falcon | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0