Управління соціального захисту Глухівської міської ради
Головна » 2015 » Січень » 27 » Відповідальність за «нелегальну» працю
13:19
Відповідальність за «нелегальну» працю

   Використання найманої праці підприємцями без оформлення трудових відносин з найманими працівниками є грубим порушенням чинного законодавства і завдає значних збитків самим роботодавцям, найманим працівникам та державі. В разі перебування працівника в нелегальних трудових відносинах  ( без трудового договору, контракту), він позбавляється конституційних прав, працівники втрачають трудовий стаж, що негативно впливає на розмір майбутньої пенсії, позбавляються соціального захисту в разі тимчасової  непрацездатності.
   Оскільки не оформлення належним чином трудових відносин з найманими працівниками є порушенням  трудового законодавства, діючим законодавством передбачено адміністративну відповідальність за такі дії роботодавця.
   Відповідно до статті 41 Кодексу України про адміністративні  правопорушення, порушення встановлених термінів виплати пенсій, стипендій, заробітної плати, виплати їх не в повному обсязі, а також інші порушення вимог законодавства про працю, тягнуть за собою накладення штрафу на посадових осіб підприємств, установ і організацій незалежно від форм власності та громадян – суб’єктів підприємницької діяльності від тридцяти до ста неоподаткованих мінімумів доходів громадян.
   Порушення вимог законодавчих та інших нормативних актів про охорону праці, тягне за собою накладення штрафу на працівників від двох до п’яти неоподаткованих мінімумів доходів громадян і на посадових осіб підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності та громадян – суб’єктів підприємницької діяльності – від п’яти до десяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян.
   Також, в особливо серйозних випадках, порушення законодавства про працю – у тому числі пов’язаних з використанням праці найманих працівників без оформлення належним чином трудових відносин – стосовно такого роботодавця органами прокуратури може бути порушено кримінальну справу .
   Дотримання роботодавцем трудового законодавства - це запорука стабільного та прибуткового бізнесу, гарантія уникнення проблем як із найманими працівниками так і з відповідними органами, уповноваженими здійснювати контроль за дотриманням вимог трудового законодавства.
   Праця - є найважливішою умовою існування суспільства, його розвитку і вдосконалення.

Переглядів: 273 | Додав: Falcon | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0