Управління соціального захисту Глухівської міської ради
Головна » 2013 » Серпень » 30 » Відповідальність громадян, які мають право на отримання державної соціальної допомоги
14:19
Відповідальність громадян, які мають право на отримання державної соціальної допомоги
    При зверненні до органу соціального захисту населення громадяни надають такі документи: заяву, документ, що посвідчує особу уповноваженого представника сім’ї; довідку про склад сім’ї, декларацію про доходи та майно (заповнюється на підставі довідок про доходи кожного члена сім’ї), довідку про наявність та розмір земельної частки (паю) та інші документи передбачені переліком при призначенні конкретного виду допомоги.
    Форми заяви, декларації про доходи та майно затверджено Мінсоцполітики України.
Громадяни несуть особисту відповідальність за надані відомості про доходи, майно, що вплинули або могли вплинути на встановлення права на призначення соціальної допомоги  та на визначення її розміру. У разі надання недостовірної інформації надання соціальної допомоги припиняється, зайво отриманні кошти підлягають поверненню в бюджет.
Наприклад: якщо сім’я отримувала субсидію, то раніше призначена субсидія зупиняється, зайво отримані кошти повертаються в бюджет , але сім’я не позбавляється права на отримання субсидії на наступний термін. Якщо сім’я отримувала державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям та особами, які входять до складу даної сім’ї , навмисно подані недостовірні відомості чи приховано відомості, що вплинули або могли вплинути на встановлення права на соціальну допомогу та визначення її розміру, виплата соціальної допомоги припиняється з місяця, в якому виявлено порушення. На наступний строк допомога може бути призначена не раніше ніж через шість місяців починаючи з першого числа місяця виявлення порушення.
Дуже уважно до питання надання довідок про доходи громадян (також встановленого зразка – форма № 192 затверджена накозом Мінсоцполітики України від 27.08.2004 року) повинні віднестись і організації де працюють заявники, так як державними соціальними інспекторами управління праці та соціального захисту населення постійно проводяться перевірки достовірності надання отримувачами соціальних допомог доходів за період , який враховується для призначення допомоги, саме в організаціях де працюють заявники.
Таким чином висновок можна зробити тільки один – помилку краще попередити. Будьте уважні, не приховуйте своїх доходів, зазначайте їх  в «Декларації про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги» .
На прийом до спеціаліста Ви повинні звернутись з уже заповненими заявою та декларацією. Питання,  що виникли у Вас під час заповнення декларації про доходи завжди можна задати спеціалісту сектору прийому якому Ви здаєте пакет документів.

Переглядів: 276 | Додав: Falcon | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0