Управління соціального захисту Глухівської міської ради
Головна » 2013 » Квітень » 23 » Усе про пенсії науковим працівникам
15:18
Усе про пенсії науковим працівникам
    Урахування стажу під час перерахунку. Насамперед варто зауважити, що перерахунок пенсій науковим пенсіонерам здійснюють за умови, що після призначення пенсії відповідно до Закону „Про наукову та науково-технічну діяльність” вони працювали за строковим договором (контрактом) на посадах наукових (науково-педагогічних) працівників і набули не менш як 24 місяці страхового стажу.
    Треба мати на увазі, що перерахунок здійснюють з урахуванням стажу наукової роботи після призначення пенсії, виходячи із заробітної плати наукового (науково-педагогічного) працівника, з якої обчислено пенсію, або із зарплати, визначеної в порядку, передбаченому частинами 3-7 цієї статті. А саме, враховують заробітну плату наукового (науково-педагогічного) працівника за основним місцем роботи за весь період страхового стажу на посадах наукового (науково-педагогічного) працівника починаючи з 1 липня 2000 року. За бажанням пенсіонера й за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами в період до 1 січня 2016 року або в разі, якщо період страхового стажу на посадах наукового (науково-педагогічного) працівника починаючи з 1 липня 2000 року становить менш як 60 календарних місяців, для обчислення пенсії також враховують заробітну плату за основним місцем роботи за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу на посадах наукового (науково-педагогічного) працівника підряд до 1 липня 2000 року незалежно від перерв. При цьому, як і раніше, здійснюють оптимізацію заробітної плати. У разі перерахунку наукової пенсії застосовують показник середньої заробітної плати (доходу), який було враховано під час призначення (попереднього перерахунку) пенсії.
Окрім того, перерахунок пенсії здійснюють за новими нормами, згідно з якими пенсію обчислюють у розмірі 80% від заробітної плати.
Перерахунок наукової пенсії здійснюють лише за бажанням пенсіонера (подання заяви).
До речі, перерахунок доцільно буде здійснити пенсіонерам-науковцям, у яких заробітна плата за 60 календарних місяців у період до 1 липня 2000 року, яку врахували під час обчислення наукової пенсії, була невисокою. Оскільки під час перерахунку її не було враховано, при цьому змінюватиметься період оптимізації заробітної плати. Як наслідок, збільшуватиметься заробіток для обчислення наукової пенсії під час здійснення перерахунку.
Пенсія по інвалідності науковцям. Науковим (науково-педагогічним) працівникам, яких визнано інвалідами І, ІІ або ІІІ групи, призначають пенсію по інвалідності.
Пенсію по інвалідності внаслідок трудового каліцтва чи професійного захворювання, а також унаслідок каліцтва чи захворювання у зв’язку з Чорнобильською катастрофою науковому (науково-педагогічному)працівнику призначають у таких розмірах:
Інвалідам І групи – 80% від заробітної плати наукового (науково-педагогічного) працівника;
Інвалідам ІІ групи – 60% від заробітної плати наукового (науково-педагогічного) працівника;
Інвалідам ІІІ групи – 40% від заробітної плати наукового (науково-педагогічного) працівника.
Пенсію по інвалідності науковим (науково-педагогічним) працівникам призначають у розмірі пенсії наукового (науково-педагогічного) працівника незалежно від віку за наявності стажу наукової роботи для чоловіків 20, для жінок 15 років і страхового стажу, передбаченого в статті 32 Закону „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, а особам з-поміж інвалідів з дитинства – незалежно від часу встановлення інвалідності.

Переглядів: 945 | Додав: Falcon | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0