Усе про пенсії науковим працівникам - 11 Квітня 2013 - УПСЗН Глухівської міської ради

Управління соціального захисту населення                     Глухівської міської ради

Неділя, 04.12.2016, 16:16

Вітаю Вас Гість | RSS | Головна | Реєстрація | Вхід

Головна » 2013 » Квітень » 11 » Усе про пенсії науковим працівникам
15:05
Усе про пенсії науковим працівникам
У якому розмірі визначають пенсію?
   Пенсію науковому (науково-педагогічному) працівникові призначають, якщо він звільнився з посади наукового (науково-педагогічного) працівника або уклав після досягнення пенсійного віку строковий трудовий договір (контракт). Наприклад, лікар, який працює в лікарні та має науковий ступінь кандидата або доктора медичних наук, матиме право на призначення наукової пенсії за умови надання довідки, яка підтверджує, що він працює за спеціальністю відповідно до групи спеціальностей галузі науки, з якої присуджено науковий ступінь, та що його звільнено з посади, або інформації щодо укладання ним після досягнення пенсійного віку строкового трудового договору.
   Пенсію науковому (науково-педагогічному) працівникові призначають у розмірі 80 % од сум заробітної плати наукового (науково-педагогічного) працівника, яку визначають відповідно до статті 23 наукового закону та частини другої статті 40 Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” та на яку відповідно до законодавства нараховують збір на обов’язкове державне пенсійне страхування (внески). Слід зауважити, що, відповідно до Закону України „Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування”, максимальна величина бази нарахування єдиного внеску – максимальна сума доходу застрахованої особи, на яку нараховують єдиний внесок, дорівнює сімнадцяти розмірам прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Як ураховують заробітну плату під час обчислення пенсії?

   Для обчислення пенсії враховують заробітну плату наукового (науково-педагогічного) працівника за основним місцем роботи за весь період страхового стажу на посадах наукового (науково-педагогічного)  працівника починаючи з липня 2000 року. На бажання пенсіонера та за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами в період до 1 січня 2016 року або в разі, якщо період страхового стажу на посадах наукового (науково-педагогічного) працівника починаючи з 1 липня 2000 року становить менше як 60 календарних місяців, - для обчислення пенсії також ураховують заробітну плату за основним місцем роботи за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу на посадах наукового (науково-педагогічного) працівника підряд до 1 липня 2000 року незалежно від перерв.
   На вибір особи, яка звернулася з приводу призначення пенсії, з періоду, за який ураховують заробітну плату для обчислення пенсії, включають період до 60 календарних місяців підряд за умови, що зазначений період становить не більш як 10 відсотків наукового стажу.
   У всіх випадках період, за який ураховують заробітну плату, з урахуванням винятку, передбаченого в науковому законі не може бути меншим за 60 календарних місяців.
   Тобто заробітну плату під час призначення наукової пенсії враховують за період наукової роботи починаючи з 1 липня 2000 року. Лише за двох умов, а саме: на бажання пенсіонера в період до 1 січня 2016 року та в разі якщо період страхового стажу на посадах наукового (науково-педагогічного) працівника починаючи з 1 липня 2000 року становить менш як 60 календарних місяців, для обчислення пенсії враховують, окрім заробітної плати з 1 липня 2000 року, заробітну плату за 60 календарних місяців до 1 липня 2000 року.

Переглядів: 235 | Додав: Falcon | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу

Президент України

ВР України

КМУ України

Мінсоц праці України

ПФУ

Пенсійна реформа

Державна служба занятости

Фонд соціального захисту інвалідів

Сумська обласна рада

Сумська обласна адміністрація

Глухівський міськвиконком

Неофіційний сайт Глухова

ТРК Глухов


cайт

cайт газети

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання