Управління соціального захисту Глухівської міської ради
Головна » 2015 » Січень » 30 » Умови зарахування та проживання громадян похилого віку та інвалідів у будинках-інтернатах
14:36
Умови зарахування та проживання громадян похилого віку та інвалідів у будинках-інтернатах

Умови зарахування та проживання громадян похилого віку 
та інвалідів у будинках-інтернатах

     Будинки-інтернат для громадян похилого віку та інвалідів,  пансіонати  для ветеранів війни  та праці є  стаціонарною соціально-медичною установою загального  типу  для   постійного проживання громадян похилого віку, ветеранів війни та праці, інвалідів, які потребують стороннього догляду, побутового і медичного обслуговування.            
    Основним завданням будинку-інтернату є забезпечення належних умов для проживання, соціально-побутового обслуговування, надання медичної допомоги громадянам похилого віку  та  інвалідам,  які потребують стороннього догляду і допомоги. 
         Мешканці будинку-інтернату забезпечуються відповідно до 
встановлених норм:
    житлом, одягом, взуттям, постільною білизною, м'яким і твердим інвентарем та столовим посудом;
         раціональним  чотирьохразовим  харчуванням,  у  тому  числі і 
дієтичним, з урахуванням віку і стану здоров'я осіб, що проживають 
у будинку-інтернаті в межах натуральних норм харчування;
    цілодобовим  медичним  обслуговуванням, консультативною допомогою, стаціонарним лікуванням на базі закріплених лікувально профілактичних закладів охорони здоров'я;
         слуховими апаратами, окулярами, протезно-ортопедичними виробами, зубним протезуванням, спеціальними засобами пересування, медикаментами та життєво необхідними ліками відповідно до медичного висновку;
         комунально-побутовим обслуговуванням;
         організацією культурно-масової та оздоровчо-спортивної роботи з урахуванням стану здоров'я і віку мешканців будинку-інтернату;
         умовами, що сприяють адаптації громадян похилого віку, ветеранів війни, праці та інвалідів у новому середовищі. 
     До будинку-інтернату  приймаються на державне утримання особи похилого віку, які досягли  пенсійного  віку,  та  інваліди першої і другої групи,  старші за 18 років,  які за станом здоров'я  потребують   стороннього   догляду, 

побутового   обслуговування, медичної   допомоги,   яким   згідно   з   медичним висновком  не протипоказане перебування у  будинку-інтернаті  та  які  не мають працездатних родичів, зобов'язаних їх утримувати за законом. 
        На позачергове влаштування  до  будинку-інтернату  мають право  ветерани   війни   та  особи,  які  постраждали  внаслідок Чорнобильської катастрофи і віднесені  до  I,  II,  III  категорій. 
    Переважне  право  на  влаштування  до  будинку-інтернату 
мають ветерани, члени   сімей   загиблих військовослужбовців. 
    За  наявності  вільних місць до будинку-інтернату можуть 
прийматися особи,  які мають працездатних дітей або  родичів,  які 
відповідно до чинного законодавства зобов'язані їх утримувати,  за 
умови стовідсоткового відшкодування будинку-інтернату витрат на їх 
утримання.
    
    Особам, які мають  згідно  з  чинним  законодавством  України 
пільги  і  влаштовуються  до  будинку-інтернату на платній основі, 
розмір суми сплати за їх утримання  розраховується  з  урахуванням 
наявних пільг.
    Інвалідам    і    пенсіонерам,    які    проживають    у  будинку-інтернат на платній основі, пенсія виплачується у повному обсязі. 
    Громадяни  похилого  віку та інваліди,  ветерани війни і 
праці  за  наявності  вільних  місць  у  будинку-інтернаті  можуть 
прийматися до  будинку-інтернату  на тимчасове проживання терміном від  1  до 6  місяців як на загальних підставах, так і на платній основі. 
    Інвалідам    і    пенсіонерам,    які    проживають    у будинку-інтернаті, пенсія виплачується відповідно до ст. 88 Закону України "Про пенсійне забезпечення" 
     Тимчасове   вибуття   підопічних  за  особистою  заявою дозволяється за погодженням з адміністрацією будинку-інтернату  на термін не більше двох місяців на календарний рік. 
    Дозвіл на  вибуття  підопічного   надається   з   урахуванням висновку лікаря    про    можливість    тимчасового   залишення будинку-інтернату. 

Додаткову інформацію з даного питання можна одержати за адресою: 
Управління соціального захисту населення Глухівської міської ради,                вул. Курлука, 1/3, м. Глухів, Сумська обл., 41400, тел. (05444) 3-10-29. 

 

Переглядів: 388 | Додав: Falcon | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0