Управління соціального захисту Глухівської міської ради
Головна » 2015 » Серпень » 3 » Українці стають дедалі вразливішими до загроз торгівлі людьми.
15:32
Українці стають дедалі вразливішими до загроз торгівлі людьми.

   Міжнародна організація з міграції оприлюднила нові соціологічні дані щодо загроз неврегульованої міграції та торгівлі людьми в Україні.
   За результатами опитування населення, частка тих, хто працює за кордоном неофіційно, різко зросла з 28% станом на 2011 р. до майже 41% від усіх українців, які працювали за кордоном на момент цьогорічного опитування.    Сьогодні 21% потенційних трудових мігрантів з України погодилися би заради роботи в іншій країні перетнути кордон нелегально або працювати під замком або віддати свій паспорт працедавцю. Результати дослідження відображають вплив економічної кризи та конфлікту на Сході на міграційні настрої українців.    Важкі життєві умови багатьох українців роблять їх більш схильними до того, щоб приймати ризиковані пропозиції працевлаштування за кордоном та приставати на умови праці, на які за іншої ситуації вони б не погодилися».    Чотири роки тому група ризику, схильна приймати сумнівні пропозиції працевлаштування, становила 14% від загальної кількості потенційних трудових мігрантів. Дані зазначеного опитування також свідчать про те, що 8% українців, тобто три мільйони осіб, планують знайти роботу за кордоном у найближчому майбутньому. Чоловіків серед них приблизно вдвічі більше, ніж жінок. 34% опитаних не мають нічого проти працевлаштування за кордоном, але ще предметно не думали про це. Одночасно відсоток українців, які не розглядають можливості поїхати на заробітки за кордон, скоротився з 55% за даними 2011 р. до 44% сьогодні.
   Що стосується основних країн призначення трудової міграції, привабливість Росії скоротилася в останні роки: якщо у 2011 році її розглядали 18% охочих працювати за кордоном, то тепер таких 12%. Водночас, привабливість Польщі зросла з 7% 2006 року, коли було здійснено перше аналогічне дослідження на замовлення МОМ, до 30% сьогодні. Перше місце в рейтингу привабливості з Польщею поділяє Німеччина, на другому місці – Італія, де хочуть працювати 19% потенційних трудових мігрантів; за ними йдуть США (15%), Велика Британія та Росія (12%), Канада і Чехія (11%).
   Із вересня 2012 р. по червень 2015 р. Міністерством соціальної політики України встановлено 94 статуси особам, які постраждали від торгівлі людьми, Всі вони отримують допомогу від місцевих державних структур та громадських організацій. За перші шість місяців цього року органами внутрішніх справ України відкрито 92 кримінальних провадження щодо злочинів, пов’язаних з торгівлею людьми. 
   В Сумській області статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми, встановлено 4 особам: двом у минулому році та двом на початку цього року.
   В м. Глухові осіб, постраждалих від торгівлі людьми не виявлено.   

   Центри соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді  є основним виконавцем заходів з надання допомоги особам, які постраждали від торгівлі людьми, на які покладені функції з здійснення оцінки потреб постраждалої особи, розробку плану її реабілітації, координації та контролю за його виконанням.   

Додаткову інформацію щодо отримання послуг можна отримати у Глухівському міському центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за адресою: м. Глухів, вул. Інститутська,3, тел. 3-28-73.

Переглядів: 149 | Додав: Falcon | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0