Управління соціального захисту Глухівської міської ради
Головна » 2016 » Березень » 23 » ТІНЬОВА ЗАРПЛАТА – ГЛУХИЙ КУТ МАЙБУТНІЙ ПЕНСІЇ
08:56
ТІНЬОВА ЗАРПЛАТА – ГЛУХИЙ КУТ МАЙБУТНІЙ ПЕНСІЇ

  «Тіньова зайнятість» – це використання праці найманих працівників без укладання трудових договорів (угод), а «тіньова зарплата» або «зарплата в конвертах» – це зарплата, яка не зафіксована в бухгалтерських документах і з якої не здійснено відрахування прибуткового податку та єдиного соціального внеску. Це не лише серйозна соціальна, але й економічна проблема. Легалізація зайнятості та заробітної плати сьогодні є одним з пріоритетів державної політики зайнятості.
   Влаштуватися на роботу без укладання трудового договору нині можна без проблем. Але через таку зайнятість, яку практикують в основному приватні підприємці, соціально незахищеними залишаються, в першу чергу, наймані працівники. Ненормований робочий день, відсутність оплати лікарняного та відпустки, залежність розміру заробітної плати виключно від роботодавця, відсутність записів у трудовій книжці – це неповний список порушення вимог трудового законодавства роботодавцями. З цим пов’язана також можливість (наприклад, у випадку конфлікту з роботодавцем) невиплати заробітної плати працівникові. У такому разі більшість юристів навіть не хочуть братися за трудові спори, оскільки знають, що практично безнадійно притягнути до відповідальності працедавця, який не заплатив своєму працівникові. Багато приватних підприємців, які використовують найману робочу силу, ведуть недостовірний облік робочого часу, тобто працівники працюють по 10-12 год. на добу, без вихідних, а заробітна плата в трудовому договорі встановлена на рівні розміру мінімальної заробітної плати. Оплата роботи в надурочний час, у святкові і неробочі дні не проводиться.
   За трудовим договором оплата праці регулюється законодавством про працю. Трудове законодавство містить багато гарантій, спеціальних процедур, які роботодавець не має права порушити. Це стосується обмежень щодо звільнення, робочого часу, нормування праці, гарантій, пов’язаних з материнством, інвалідністю, працею неповнолітніх тощо.
   Шановні громадяни! Вимагайте виплату заробітної плати відповідно до законодавства - прозоро і відкрито. Не позбавляйте себе достойної пенсії в майбутньому та соціальної захищеності у випадках, передбачених законодавством.

Переглядів: 150 | Додав: Falcon | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0