Управління соціального захисту Глухівської міської ради
Головна » 2012 » Травень » 24 » Тепер перераховувати пенсію після двох років роботи буде вигідніше без врахування заробітної плати за цей період
08:20
Тепер перераховувати пенсію після двох років роботи буде вигідніше без врахування заробітної плати за цей період
Як не дивно, більш за всіх пенсійна реформа хвилює працюючих пенсіонерів. За час дії нового закону у них в них виникло багато питань. Наприклад, як тепер будуть перераховуватись пенсії після двох років роботи, чи будуть вони перераховуватись взагалі? Який заробіток приймуть до уваги при перерахунку пенсійних виплат? Які  документи необхідно надати до Пенсійного фонду? Окрім того, в країні до цього ходили чутки про те, що працюючим пенсіонерам виплати або уріжуть вдвічі  або взагалі припинять… То ж які зміни внесла пенсійна реформа в життя працюючих  пенсіонерів?
При розрахунку розміру пенсії важливу роль відіграє співвідношення заробітку людини та середньої заробітної плати в країні.
— працюючим    пенсіонерам   зберегли    можливість  кожні 2 роки робити перерахунок пенсії.
 —  Кожна людина, яка має  24 місяці страхового стажу з дня виходу на пенсію або з  дати попереднього  перерахункуа, може звернутись до Пенсійного фонду та зробити новий перерахунок.
Потрібно  мати 24 місяці саме страхового стажу. Адже людина могла працювати з перервами або отримувати заробітну плату «в конверті», без сплати страхових внесків. Тоді цей період не включається в страховий стаж.
— перерахунок пенсії будуть робити з врахуванням стажу та заробітку?
— Існує два варіианти. Перший — зробити перерахунок пенсії тільки з врахуванням стажу. Другий — перерахувати пенсію з врахуванням стажу та зарабітку, якщо людині це вигідно.
— А чому може бути невигідно приймати  до уваги зарабіток?
— Існує багато обставин, коли це не вигідно пенсіонеру. Наприклад, якщо людина після виходу на заслужений відпочинок влаштувалась на роботу збільш низькою заробітною платою. Адже   при призначенні пенсії найважливішу лоль відіграє співвідношення заработку людини та  середньої заробітної плати в країні: виходячи з такого показника розраховують коефіцієнт, який  потім використовується при корегуванні заробітку.
  Припустимо, що чоловік вийшов на пенсію 1 лютого  2009 року. До цього він працював інженером на заводі та отримував 3 тисячі гривень в місяць Коефіцієнт його заработку за січень 2009 року (середня заробітна плата — 1 тисяча 449 гривень 89 копійок) склав:
    3000 гривень : 1449 гривень 89 копійок = 2,06912.
   Після виходу на пенсію він продовжив працювати на тій же посаді, та з тією ж заробітною платою. Через два роки, в лютому  2011-го, людина  подала документи для перерахунку . Розрахуємо тепер коефіцієнт заработку за січень 2011 року (коли средня заробітна плата виросла до 2 тисяч 137 гривень 84 копійки):
   3000 гривень : 2137 гривень 84 копійки = 1,40329.

Переглядів: 1282 | Додав: Falcon | Рейтинг: 3.4/5
Всього коментарів: 0