Управління соціального захисту Глухівської міської ради
Головна » 2011 » Липень » 21 » Своєчасне проведення атестації робочих місць є необхідним
15:04
Своєчасне проведення атестації робочих місць є необхідним
     Згідно з вимогами ст.13 Закону України „Про пенсійне забезпечення” право на пенсію за віком на пільгових умовах мають працівники, зайняті повний робочий день на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими, із шкідливими і важкими умовами праці, за Списками №1 і №2 виробництв, робіт, професій , посад і показників, затвердженими Кабінетом Міністрів України, і за результатами атестації робочих місць.
    Відповідно до п.4 порядку проведення атестації робочих місць за умовами праці, затвердженого постановою Кабінету Міністрів від 01.08.92р. №442, що набула чинності з 21.08.92р., зазначена атестація проводиться в строки, передбачені колективним договором, але не рідше одного разу на 5 років. Відповідальність за своєчасне та якісне проведення атестації покладається на керівника підприємства, організації.
    Результати атестації, як проведеної вперше, так і чергової, застосовуються при обчисленні стажу, який дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, впродовж 5 років після затвердження її результатів, за умови, якщо впродовж цього часу на даному підприємстві не змінювались докорінно умови і характер праці.
    Трапляються випадки коли керівником підприємства, установи чи організації не дотримуються дані вимоги. Наприклад, атестацію робочих місць було проведено в 2000р. Робітникам певних професій підтвердили право на пільгове пенсійне забезпечення. Наступну атестацію необхідно провести в 2005 р. Але керівник не поспішає виконувати дану роботу, вишукуючи на те причини і проводить атестацію робочих місць у 2007р., чим завдає шкоди працівникові. А тому період роботи з 2005р. по 2007р., на жаль, не може бути зарахований до стажу, що дає право на пенсію за віком на пільгових умовах.
     

Переглядів: 359 | Додав: Falcon | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0