Своєчасне проведення атестації робочих місць є необхідним - 21 Липня 2011 - УПСЗН Глухівської міської ради

Управління соціального захисту населення                     Глухівської міської ради

П`ятниця, 09.12.2016, 09:44

Вітаю Вас Гість | RSS | Головна | Реєстрація | Вхід

Головна » 2011 » Липень » 21 » Своєчасне проведення атестації робочих місць є необхідним
15:04
Своєчасне проведення атестації робочих місць є необхідним
     Згідно з вимогами ст.13 Закону України „Про пенсійне забезпечення” право на пенсію за віком на пільгових умовах мають працівники, зайняті повний робочий день на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими, із шкідливими і важкими умовами праці, за Списками №1 і №2 виробництв, робіт, професій , посад і показників, затвердженими Кабінетом Міністрів України, і за результатами атестації робочих місць.
    Відповідно до п.4 порядку проведення атестації робочих місць за умовами праці, затвердженого постановою Кабінету Міністрів від 01.08.92р. №442, що набула чинності з 21.08.92р., зазначена атестація проводиться в строки, передбачені колективним договором, але не рідше одного разу на 5 років. Відповідальність за своєчасне та якісне проведення атестації покладається на керівника підприємства, організації.
    Результати атестації, як проведеної вперше, так і чергової, застосовуються при обчисленні стажу, який дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, впродовж 5 років після затвердження її результатів, за умови, якщо впродовж цього часу на даному підприємстві не змінювались докорінно умови і характер праці.
    Трапляються випадки коли керівником підприємства, установи чи організації не дотримуються дані вимоги. Наприклад, атестацію робочих місць було проведено в 2000р. Робітникам певних професій підтвердили право на пільгове пенсійне забезпечення. Наступну атестацію необхідно провести в 2005 р. Але керівник не поспішає виконувати дану роботу, вишукуючи на те причини і проводить атестацію робочих місць у 2007р., чим завдає шкоди працівникові. А тому період роботи з 2005р. по 2007р., на жаль, не може бути зарахований до стажу, що дає право на пенсію за віком на пільгових умовах.
     

Переглядів: 305 | Додав: Falcon | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0

Статистика


Онлайн всього: 3
Гостей: 2
Користувачів: 1
Falcon

Форма входу

Президент України

ВР України

КМУ України

Мінсоц праці України

ПФУ

Пенсійна реформа

Державна служба занятости

Фонд соціального захисту інвалідів

Сумська обласна рада

Сумська обласна адміністрація

Глухівський міськвиконком

Неофіційний сайт Глухова

ТРК Глухов


cайт

cайт газети

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання