Управління соціального захисту Глухівської міської ради
Головна » 2017 » Серпень » 11 » СВОБОДА ВІД НАСИЛЬСТВА – ОСНОВНЕ ПРАВО ЛЮДИНИ
12:39
СВОБОДА ВІД НАСИЛЬСТВА – ОСНОВНЕ ПРАВО ЛЮДИНИ

   Насильство в сім’ї є однією з найбільш розповсюджених форм порушення прав людини. У більшості випадків протиправні дії проти когось із членів родини супроводжуються актами агресії, приниження та жорстокої поведінки. Подібні дії з боку насильника приводять до негативного фізичного, психічного та соціального стану здоров’я постраждалої особи чи кількох осіб, членів цієї родини. Як правило, найбільше страждають від сімейного насильства жінки та діти.
Звичайно, чоловіки також страждають від домашнього насильства, але його частота та жорстокість набагато менші у порівнянні з насильством над жінками. Нерідко трапляються випадки, коли чоловіки стають жертвами у відповідь на скоєне ними насильство.
   Існують і приховані форми насильства: систематичні образи і приниження гідності, примусова ізоляція від зовнішнього світу (заборона на роботу, навчання, на зустрічі з друзями і навіть родичами ), економічні утиски (жорстке обмеження у фінансах і вимога детальної звітності - нерідко при забороні заробляти самостійно).
   На жаль, домашнє насилля існує у всіх без винятку соціальних групах, з ним стикаються незалежно від рівня доходів, освіти і положення в суспільстві.         
   Безкарність – найбільш потужний чинник, що провокує і стимулюючий насильство! Пам'ятайте: у 95% випадків, якщо насильство вже мало місце, то одним разом справа не обмежиться. Причому події будуть відбуватися по наростаючій: з кожним наступним разом збільшується ступінь жорстокості і частота повторення.
   Агресор після вчинення насильства нерідко «підкуповує» жертву: активно просить вибачення, «загладжує» свою провину доступними йому способами (обіцянками і запевненнями, подарунками, «послабленнями режиму», що в результаті лише дає нові приводи для спалахів агресії). Багато жертв «купуються» на це знову і знову – поки їх не знаходять з проломленим черепом або самі вони, доведені до відчаю, вбивають свого мучителя.
   Ще одним важелем управління жертвами домашнього насильства є страх. Доросла жертва боїться розголосу, зміни соціального стану, засудження («сама винна», «заробила») або надмірно болісно сприймається співчуття оточуючих. А головне - боїться нестабільності життя в разі відходу: часто саме відсутність житла або засобів до існування змушує жертв терпіти насильство протягом довгих років.
Згідно із законом України, домашнє насильство є правопорушенням і карається офіційним попередженням. Якщо людина повторно вчиняє насильство, її можуть направити на громадські роботи, або видати захисний припис. Тепер все вирішує суд як покарати кривдника за таке правопорушення. 
   Соціальну роботу в м. Глухові із сім`ями, в яких скоєно насильство в сім`ї проводить відділення соціальної роботи для сім`ї, дітей та молоді територіального центру соціального обслуговування населення Глухівської міської ради. 
   За 7 місяців 2017 року відділення соціальної роботи для сім`ї, дітей та молоді провів соціальну роботу з 39 сім`ями в яких проблема насильства в сім`ї. 
   Із практики кривдник думає, що буде безкарний, і продовжує скоювати домашнє насильство. Так, на прикладі під соціальним супроводом відділення соціальної роботи для сім`ї, дітей та молоді територіального центру соціального обслуговування населення Глухівської міської ради перебувала родина в якій відбулося насильство в сім’ї. Це не перший конфлікт який відбувався в  родині, родичі намагалися самостійно вийти з цієї ситуації. Але завжди приходить всьому край. 
   Чоловік завжди знаходив привід до чогось придратися і навіть звинуватити дружину у своїй халепі. Так сталося і цього разу. Дружина повернувшись додому разом з сином, застала п’яного чоловіка, який був, м’яко кажучи, без настрою. Все відбувалось наче в кіно, згадувала дружина, він кричав, бив, штовхав, принижував поки не повалив мене на підлогу і продовжував лупцювати ногами. Через деякий час у мене вийшло втекти з будинку та вибігти на вулицю. Викликати поліцію не виходило, мабуть, через паніку. Тоді вона згадала про допомогу від соціальної служби, відшукала номер фахівця із соціальної роботи в мобільному і швидко його набрала.
   До  мене поставилися з розумінням, не дивлячись на пізній час. Допомогли заспокоїтися, роз’яснили про подальші дії та викликали наряд поліції. Наступного дня разом фахівець із соціальної роботи відділення соціальної роботи для сім`ї, дітей та молоді територіального центру з жінкою сходили до слідчого, написали заяву і протягом всього часу підтримували та вселяли надію, що все з’ясується та зміниться на краще. 
   Хоча дехто не вірив в це та намагався насміхатися з цієї ситуації, на сьогодні кривдник поніс покарання. Так, чоловік був засуджений до 3 років позбавлення волі, звільнений від відбування покарання з випробуванням з іспитовим  строком на 1 рік.
   На цьому прикладі хочеться звернутися до жертв домашнього насильства, не дозволяйте нікому принижувати та ображати Вас. Уявіть найгірший розвиток подій та свій стан у такому випадку. Також уявіть своє життя без насильства. Намагайтеся досягнути бажаних змін. Якщо Ви не можете визначитися щодо подальшого життя або Вам важко прийняти рішення – скористайтеся безкоштовними психологічними консультаціями відділення соціальної роботи для сім`ї, дітей та молоді територіального центру соціального обслуговування населення Глухівської міської ради. Наша адреса: м. Глухів, вул. Інститутська,3, тел. 3-28-73.

Переглядів: 54 | Додав: Falcon | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0