Управління соціального захисту Глухівської міської ради
Головна » 2011 » Липень » 29 » Стан соціально-економічних і трудових відносин, додержання прав працівників на підприємствах, установах та організаціях міста
09:06
Стан соціально-економічних і трудових відносин, додержання прав працівників на підприємствах, установах та організаціях міста
  Встановлено постійний контроль за рівнем оплати праці на підприємствах міста з метою недопущення виплати заробітної плати у розмірах, нижчих від затвердженого законодавством мінімального рівня. Протягом поточного року проведено 33 обстежень підприємств, установ та організацій з питань оплати праці.
  Проводиться щомісячний моніторинг погашення заборгованості із виплати заробітної плати.
  Станом на 01.01.2011р. мала місце заборгованість по заробітній платі на підприємствах, які визнані банкрутом: ВАТ„Глухівське автотранспортне підприємство 15939”-10,1 тис,грн. та ВАТ „Глухівська фабрика по переробці вторинної сировини”- 63,0 тис.грн.( станом на 01.07.2011р. становить 69,4 тис.грн.)
  Тимчасовою комісією з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат вжито всі заходи можливого впливу для вирішення данного питання.
  У лютому місяці поточного року було виявлено приховану заборгованість по заробітній платі ЗАТ „Глухівінвестбуд”, яка станом на 01.02.2011 р. складала 94,1 тис.грн. Протягом місяця заборгованість була погашена.
  Станом на 01.05.2011р. виникла заборгованість по заробітній платі в сумі 38,8 тис.грн. у філії „Глухівський райавтодор”, яка станом на 26.05.2011р. була погашена.
  За оперативними даними станом на 01.07.2011 року заборгованості із виплати заробітної плати на економічно-активних підприємствах міста немає.
  Протягом І півріччя  2011 року проведено 9 засідань тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат.
  При формуванні бюджету міста на 2011 рік передбачені видатки на заробітну плату з нарахуваннями працівникам всіх бюджетних установ, що фінансуються з міського бюджету, виходячи з встановлених Законом України „Про державний бюджет на 2011 рік” розмірів мінімальної заробітної плати та розміру оплати праці працівника І розряду.
  Розпорядженням міського голови від 29 листопада 2010 року № 244р „Про сторення робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення” затверджено склад робочої групи та її положення.
  Протягом січня – червня 2011 року робочою групою по легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення здійснено 136 обстежень суб’єктів підприємницької діяльності, що на 20 обстежень більше в порівнянні з відповідним періодом минулого року (згідно наданих актів).
  В результаті обстежень, у 35 приватних підприємців виявлено 42 найманих працівників які працювали без оформлення трудових правовідносин, легалізовано 33 робочих місць, 7 приватних підприємців припинили використовувати найману працю, відсоток легалізації -78,6% ( за відповідний період минулого року – у 33 СПД було виявлено 49 тіньових робочих місць, легалізовано – 43, відсоток легалізації -87,6)
  Здійснюється організаційно-методичне забезпечення та контроль за розробленням та впровадженням систем управління охороною праці на підприємствах, в установах та організаціях міста. На підприємствах створені служби охорони праці  відповідно до Положення. Розробляються нормативні документи, положення, інструкції з охорони праці.
  Здійснюється контроль за станом безпеки і гігієни праці. За  січень – червень  2011 року  службою охорони праці управління праці та соціального захисту населення Глухівської міської ради здійснено 28 перевірок  підприємств, установ  та організацій з видачею приписів керівникам.
  Підприємствами міста проведена певна робота по атестації робочих місць за умовами праці, складені переліки осіб, що користуються пільгами за шкідливі умови праці. На території міста знаходиться 43 підприємств з несприятливими умовами праці, з яких 36 – зі шкідливими та важкими, де проведено атестацію робочих місць в повному обсязі.
  На підприємствах, в установах та організаціях міста проводиться навчання з питань охорони праці. Посадові особи та спеціалісти, які вирішують питання охорони праці проходять навчання на учбово-методичних курсах. В І півріччі 2011 року  відповідне навчання пройшло 66 осіб.
  В колективні договори включаються питання запобігання аварій, виробничого травматизму і профзахворювань. В І півріччі 2011 року зареєстровано 23 колективних договорів.
Переглядів: 309 | Додав: Falcon | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0