Управління соціального захисту Глухівської міської ради
Головна » 2011 » Грудень » 7 » Спрощення дозвільної системи із зменшенням адміністративного навантаження.
10:25
Спрощення дозвільної системи із зменшенням адміністративного навантаження.
   Особливості застосування нового порядку одержання дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та експлуатацію машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки були розглянуті під час засідання, що відбулося в міськвиконкомі 5 грудня 2011 року. Тема засідання – «Зменшення тиску на підприємців та спрощення дозвільної системи».
   У засіданні взяли участь заступник міського голови Терещенко І.І., представники єдиного дозвільного офісу, органів виконавчої влади та роботодавців.
Для розв’язання проблемних питань під час засідання фахівцями були надані роз’яснення щодо застосування вимог нового порядку одержання дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки (відповідно до постанови Кабміну № 1107 від 26 жовтня 2011 року).
   Як було зазначено,  дана Постанова спрощує процедуру одержання дозволів. Насамперед, зменшується перелік робіт підвищеної небезпеки з 88 до 26, проведення яких потребує одержання дозволів. Якщо раніше термін дії дозволу був 3 роки, а надалі він продовжувався ще на 5 років, то відтепер він видається на 5 років. А у разі, якщо на підприємстві не було аварійних ситуацій, травмувань працівників, то за рішенням теруправління Держгірпромнагляду дія дозволу продовжується. Також зменшення дістав й перелік машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, експлуатація яких потребує одержання дозволів – з 27 до 21. Серед інновацій треба зазначити можливість виконання суб’єктами підприємництва 8 видів робіт на підставі подання декларації відповідності його матеріально-технічної бази вимогам законодавства про охорону праці та промислову безпеку (та відповідно застосування 3 видів машин, механізмів, устаткування). Отже, спрощення дозвільної системи – це ще один реальний крок назустріч підприємцям, суб’єктам господарювання. Але разом з тим кожен з них повинен чітко усвідомити: із зменшенням адміністративного навантаження рівень відповідальності роботодавців має зростає. Треба не словом, а ділом приділяти більше уваги питанням створення безпечних умов праці і безпечного ведення робіт на підприємстві. У іншому разі дозвіл буде анульовано, а отримання нового – вимагатиме додаткових затрат на усунення порушень, проведення експертизи, тощо.

   Отже, нова спрощена дозвільна система, як ми бачимо, є реальною допомогою для підприємців та суб’єктів господарювання.
    Більш детальну інформацію з даного питання можна отримати за телефоном 22624.

Переглядів: 578 | Додав: Falcon | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0