Управління соціального захисту Глухівської міської ради
Головна » 2013 » Серпень » 9 » СОЦІАЛЬНІ НОВИНИ
14:45
СОЦІАЛЬНІ НОВИНИ

ЗАБОРГОВАНІСТЬ ПО ЗАРПЛАТАХ
Законопроект про створення механізму гарантування виплати зарплат працівникам підприємств-банкрутів надіслано на погодження
Мінсоцполітики розробило і вже направило на погодження до інших центральних органів виконавчої влади проект закону, яким передбачається створення механізму гарантування з виплати заробітної плати у разі банкрутства підприємства. Про це сказала Міністр соціальної політики України Наталія Королевська під час прес-конференції у Кабінеті Міністрів.
За словами Міністра, фактично йдеться про механізм, який дозволить у стислий термін ліквідувати майже половину боргового тягаря по зарплатах. Так, протягом останніх 15 років величезною проблемою є заборгованість підприємств-банкрутів. Станом на 1 липня борги цих підприємств складали 404,9 млн. грн. або 40,9% від загального обсягу боргів.

СОЦІАЛЬНІ ПОСЛУГИ
   Соціальна інспекція    контролюватиме    якість надання соціальних послуг та захищатиме права громадян
   З метою забезпечення українців якісними і доступними соціальними послугами, Мінсоцполітики розробило проект закону про створення соціальної інспекції. Про це сказала Міністр соціальної політики України Наталія Королевська під час прес- конференції у Кабінеті Міністрів.
   За словами Міністра, соціальна інспекція - це інструмент внутрішнього контролю, який буде стежити за якістю надання соціальних послуг та захищати права громадян.
   Наталія Королевська: Вже до кінця наступного року ми матимемо якісно нову систему надання соціальних послуг людям
Мінсоцполітики спільно з Урядом та органами місцевої влади працює над запровадженням нової моделі надання соціальних послуг. За її словами, соціальні послуги мають бути доступними та надаватися своєчасно і якісно.
   Уряд затвердив порядок надання послуг фахівцями соціальної роботи
Кабінет Міністрів затвердив Загальне положення про центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді. Нове положення замінить чинне, яке було затверджено ще в 2004 році, та сприятиме підвищенню якості надання соціальних послуг населенню.
   „На засіданні колегії Мінсоцполітики 18 липня цього року була презентована нова модель діяльності центрів соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді. Вона спрямована на раннє виявлення та попередження сімейного неблагополуччя, поєднання соціальних виплат і соціальних послуг для підвищення ефективності соціальної роботи та активне залучення місцевих громад до вирішення проблем громадян”, - сказала вона.
СОЦЗАХИСТ ІНВАЛІДІВ
Oдна сім’я   інвалідів у м.Глухів 04 червня 2013 р.  отримала автомобіль «GEELY» (СК-2) МR 7151 А.
 За сім місяців 2013 року видано всього 60 технічних засобів реабілітації, а саме: крісла-колісні - 7, крісла-стільці із санітарним оснащенням – 17, милиці – 10, палиці – 23, засоби для особистої гігієни – 3.

СОЦЗАХИСТ ЧОРНОБИЛЬЦІВ
Цього року чорнобильці 3-ї та 4-ї категорій мають можливість одержати пільгові путівки на оздоровлення
Оздоровлення чорнобильців цього року розпочалось 14 червня. За цей час  в м. Глухові на оздоровлення поїхали одна дитина з одним із батьків, та двоє дорослих. ОЗДОРОВЛЕННЯ
Наталія Королевська:    „Славутич” стане всеукраїнським центром дитячого відпочинку
Дитячий оздоровчий центр "Славутич" має стати всеукраїнським центром, де одночасно відпочиватимуть та спілкуватися між собою звичайні діти та діти, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки. Про це сказала Міністр соціальної політики України Наталія Королевська під час відвідування дитячого табору у місті Переяслав- Хмельницький на Київщині.
"Славутич" - це чудовий приклад державно-приватного партнерства, коли інвестор вкладає кошти у створення інфраструктури для оздоровлення дітей. Тут вміло поєднують цілорічний відпочинок, оздоровлення, реабілітацію та навчальний процес. Держава готова підтримувати такі заклади, купуючи путівки для дітей пільгових категорій. Щоб діти- сироти, діти, родини яких знаходяться у складних життєвих обставинах, також мали змогу тут оздоровлюватися і відпочивати", - підкреслила Міністр.

ГЕНДЕРНІ ПИТАННЯ

   Експерти підтримали законопроект Мінсоцполітики щодо забезпечення гендерної рівності
   Завдання Мінсоцполітики - зробити все для того, щоб знайти і на практиці реалізувати механізми, які б дозволили гарантувати дотримання принципу гендерної рівності. Про це сказала Міністр соціальної політики України Наталія Королевська під час обговорення з експертами законопроекту «Про внесення змін до деяких законодавчих актів стосовно забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків».
   Міністр зазначила, що ситуація із забезпеченням рівних прав жінок і чоловіків в нашому суспільстві далека від ідеальної. «Безробіття серед жінок вище ніж серед чоловіків, а заробітна плата жінки становить трохи понад 70% від чоловічої. При цьому жінки переважно працюють у тих сферах, де зарплата нижча, і працюють на 4-6 годин більше за чоловіка. А ведення домашнього господарства взагалі не вважається за працю. Тому наше завдання - зробити все для того, щоб знайти і на практиці реалізувати механізми, які б дозволили виправити ситуацію», - сказала Наталія Королевська.

Переглядів: 387 | Додав: Falcon | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0