Управління соціального захисту Глухівської міської ради
Головна » 2017 » Листопад » 30 » «Сіверська іграшка від давнини до сьогодення»
16:41
«Сіверська іграшка від давнини до сьогодення»

   Іграшка - пам’ять  нації, народу про своє історичне та доісторичне минуле. Її форма є однією з початкових  форм, щодо освоєння людиною навколишнього середовища. Народна іграшка є спадщиною подібно до рідної мови, казки, пісні. Вона перевірена дитячою любов’ю до неї, дитячою грою. Народна іграшка несе в собі  художню культуру народної творчості, розвиває самобутні риси естетики свого народу. 
         І не дивно, що у Глухівському міському краєзнавчому музеї відкрилась виставка дерев’яних іграшок та ляльок-мотанок під назвою «Сіверська іграшка від давнини до сьогодення», які виготовили майстри І.Білевич, С.Грибан, Є.Кулик та О.Петрук. Завітали на виставку і студенти пенсіонери Університету третього віку «Активне довголіття» відділення денного перебування територіального центру соціального обслуговування населення Глухівської міської ради. Українська народна лялька, символ жіночої мудрості, родинний оберіг. Здавна у кожній родині лялька-мотанка виконувала роль оберегу, була символом мудрості, берегинею роду. Наші пращури вірили, що лялька є посередником між живими та тими, хто ще народиться. Тому на заміжжя дівчини разом із рушниками і сорочками в скриню до приданого клали ляльки. Дерев’яна іграшка становить значущу сторінку забавкарства України й цілої Європи.  Світ дерев’яної  іграшки, розмаїттям утілених у ній тем пов’язує її з життям і побутом українців та надає їй виняткового значення у вихованні та розвитку дитини.
          Студенти-пенсіонери ще довго обговорювали виставку і згадували іграшки із свого дитинства, які також переважно робили сами своїми руками.                           

 

Переглядів: 33 | Додав: Falcon | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0