Управління соціального захисту Глухівської міської ради
Головна » 2013 » Квітень » 11 » Щомісячна компенсація фізичним особам, які надають соціальні послуги
14:40
Щомісячна компенсація фізичним особам, які надають соціальні послуги

   Відповідно до постанови КМУ від 29.04.2004 р. N 558 "Про затвердження Порядку призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги” щомісячна компенсаційна виплата (далі – компенсація) призначається непрацюючим фізичним особам, які постійно надають соціальні послуги громадянам похилого віку, інвалідам, дітям-інвалідам, хворим, які не здатні до самообслуговування і потребують постійної сторонньої допомоги (крім осіб, що обслуговуються соціальними службами).
   Компенсація призначається і виплачується органом праці та соціального захисту населення за місцем проживання особи, якій надаються соціальні послуги, з дня подання фізичною особою, яка надає соціальні послуги  та особою яка їх потребує, заяв разом з документами.

   Розмір щомісячної компенсаційної  виплати залежить від встановленого розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

   Відповідно до ЗУ «Про державний бюджет на 2013 рік» установлено, що у 2013 році розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб складає:
   з січня 1147 грн, з грудня – 1218 гривні.

15% фізичним особам, які надають соціальні послуги інвалідам І групи;

10% фізичним особам, які надають соціальні послуги громадянам похилого віку, інвалідам ІІ групи та дітям-інвалідам;

7% фізичним особам, які надають соціальні послуги інвалідам ІІІ групи та хворим, які не здатні до самообслуговування і потребують постійної сторонньої допомоги.

   Потрібно зазначити, що компенсація фізичним особам пенсійного віку, які надають соціальні послуги, призначається виходячи із затвердженого прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб.

   Відповідно до ЗУ «Про державний бюджет на 2013 рік» установлено, що у 2013 році розмір прожиткового мінімуму для не працездатних осіб складає: з січня – 894 грн, з грудня – 949 грн.
   Фізична особа, яка надає соціальні послуги, має право одержувати тільки одну компенсацію незалежно від кількості обслуговуючих осіб, видів та обсягу послуг.
   Компенсація не виплачується фізичним особам, які надають соціальні послуги громадянам, яким відшкодовуються витрати на надання послуг по догляду відповідно до Законів України „Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності”, „Про психіатричну допомогу”, „Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам”, п.2 постанови Кабінету Міністрів України від 26 липня 1996 року №832 „Про підвищення розмірів державної допомоги окремим категоріям громадян”, та у разі надання фізичною особою соціальних послуг на платній основі.

 
   Для призначення компенсації подаються такі документи:
1) непрацюючою фізичною особою, яка надає соціальні послуги:
- заява про згоду надавати соціальні послуги;
- паспорт або інший документ, що посвідчує особу;
- висновок ЛКК про те, що стан її здоров’я дозволяє постійно надавати соціальні послуги;
- копія трудової книжки;
- довідка органу державної податкової адміністрації про те, що особа не займається підприємницькою діяльністю, і про відсутність даних про доходи цієї особи;

2) особою, яка потребує надання соціальних послуг:
- заява про необхідність надання соціальних послуг;
- паспорт або інший документ, що посвідчує особу;
- копія довідки МСЕК про групу інвалідності (надається інвалідом);
- висновок ЛКК про необхідність постійного стороннього догляду та нездатність особи до самообслуговування;

3) законним представником дитини, яка потребує надання соціальних послуг:
- заява про необхідність надання соціальних послуг;
- копія свідоцтва про народження дитини;
- висновок ЛКК про необхідність постійного стороннього догляду та нездатність дитини до самообслуговування.

 
Переглядів: 371 | Додав: Falcon | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0