Управління соціального захисту Глухівської міської ради
Головна » 2011 » Грудень » 21 » Щодо оформлення пільги
14:43
Щодо оформлення пільги
  Підставою для отримання пільги є наявність у особи документа, що підтверджує  право на пільгу з посиланням на відповідний закон. Такий документ найчастіше видається управлінням праці та соціального захисту населення. На підставі цього документа визначається категорія пільговика і відповідно відсоткова знижка, яка буде відшкодована державою за спожиті житлово-комунальні послуги.
   Таким чином для оформлення пільги необхідно звернутися до управління праці та соціального захисту населення за місцем постійного проживання та надати наступний пакет документів (оригінали та ксерокопії):
- Паспорт;
- Ідентифікаційний код;
- Документ, що підтверджує право на пільгу (посвідчення, довідка);
- Довідку про склад сім'ї;
- Довідки з організацій (підприємств), в яких реально користуєтесь пільгою.
   Якщо кілька членів однієї сім'ї, які проживають разом, мають право на пільги з оплати житлово-комунальних послуг, пільга надається тільки одному з членів сім'ї, крім категорії «Діти війни», де пільга надається окремо. При цьому, якщо споживач має декілька пільг, він має право обрати одну, більшу за розміром. До членів сім’ї пільговика при наданні пільг належать: дружина (чоловік), їхні неповнолітні діти (до 18 років); неодружені повнолітні діти, які визнані інвалідами з дитинства I та II групи або інвалідами I групи; особа, яка проживає разом з інвалідом І групи та доглядає за ним за умови, що інвалід війни не перебуває у шлюбі; непрацездатні батьки; особа, яка знаходяться під опікою або піклуванням громадянина, що має право на пільги, та проживає разом з ним.
  Пільги з оплати спожитих послуг надаються тільки за місцем реєстрації пільговика. Отже, один абонент не може користуватися пільгою за двома адресами.
  В управлінні, як і в цілому по Україні, ведеться Єдиний державний автоматизований реєстр осіб, які мають право на пільги. ЄДАРП – це автоматизований банк даних, створений для забезпечення єдиного державного обліку фізичних осіб, які мають право на пільги, за соціальною ознакою. Всі фізичні особи, які мають право на  пільги, згідно з чинним законодавством України повинні бути включені до відповідного реєстру.
   До Реєстру включається така інформація: паспортні дані про особу, категорія пільговика та його посвідчення, склад його сім’ї, характеристика житла, види пільгових послуг, якими користується особа.
   Звертаємо Вашу увагу на наступне: у разі смерті або зміни місця проживання особи, на яку оформлена пільга, необхідно терміново звернутися до підприємств-надавачів послуг та управління праці для переоформлення або закриття пільги.

Переглядів: 669 | Додав: Falcon | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0